Нацбанк вводить монету до 150-річчя від народження Лесі Українки

19.01.2021

 

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки із 21 січня Нацбанк вводить в обіг пам'ятну монету номіналом 20 грн.

Про це повідомила прес-служба НБУ:

"На реверсі монети на тлі стилізованих гілок із листям зображено портрет Лесі Українки; ліворуч - роки життя 1871/1913; написи: ЛЕСЯ/ УКРАЇНКА (під портретом), Л. КОСАЧ-КВІТКА/ (В ЛІТЕРАТУРІ ЛЕСЯ УКРАЇНКА) (факсиміле Лесі Українки)".

На аверсі монети розміщені: угорі напис УКРАЇНА, праворуч від якого малий Державний Герб України; та композиція, що символізує яскравий, емоційний, багатий світ поезії Лесі Українки: ліворуч на дзеркальному тлі - стилізовані під свічі образи чоловіка та жінки; праворуч - ключ журавлів, над яким номінал та рік карбування монети 20/ГРИВЕНЬ/ 2021.

Тираж монети – 2500 шт.

Нагадаємо, депутати не вдоволені роботою департаменту культури ОДА через неякісну підготовку заходів до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...