У європейське село на Житомирщині їдуть на роботу зі столиці. ВІДЕО

5.09.2020

 

Село Радовель Олевського району на Житомирщині відоме на всю Україну супер-сучасною школою, яку відкрили два роки тому. Також тут вже добудовують стадіон за стандартами УЄФА та сучасний медичний центр. Є енергоощадне житло "Гостинний двір", велодоріжки та навіть зарядна станція для електрокарів.

У далекий Радовель їдуть на роботу зі столиці, при тому, що село розташоване за 220 км від Києва та 148 від Житомира.

Про це йдеться в сюжеті про успішні села телеканалу ICTV.

Відбудовує Радовель та робить його європейським меценат Михайло Весельський – виходець із цього ж села.

Два роки тому в селі звели школу майбутньогобіотехнологічний ліцей «Радовель» – із найсучаснішим обладнанням. Сюди вчителів обирали по всій країні – претендентів було до 200 на місце. Відбір пройшли найкращі, частина вчителів покинула навчальні заклади Києва, адже зарплата тут не гірша, ніж у столиці, а умови навчання та проживання кращі.

Поблизу школи побудували енергоощадне житло, яке для освітян безкоштовне.

Вчать англійської всіх бажаючих тут вихідці з Америки та Британії.

Спочатку селяни до ідей земляка-мецената Михайла Весельського поставилися недовірливо, тепер радіють новаціям. Адже тут вже європейська медицина, а невдовзі відкриється надсучасний медичний центр зі своєю лабораторією. Ще у селі привчатимуть людей страхувати життя.

"Ми ведемо розмову зі страховою компанією, бо хочемо, щоб усе населення було застраховане і в якихось критичних моментах могла підключатися страхова компанія. Також хочемо, щоб практично кожна родина у селі мала свій власний бізнес, з якого могла жити", – розповів Михайло Весельський.

Меценат вірить, що його вчинок надихне інших бізнесменів України вкладати кошти у розвиток сіл і містечок.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...