Home Місто ”Утримання переселенців за рахунок обласного бюджету не може бути довічним”, – заступник...

\”Утримання переселенців за рахунок обласного бюджету не може бути довічним\”, – заступник голови Житомирської ОДА

168

Ситуація у санаторії «Тетерів» незмінна – переселенці проживають і ні за що не платять. Основна проблема, яка виникає систематично – це борг за спожиту ними електроенергію, що тягнеться ще з 2015 року. В цьому році Житомиробленерго пішло на зустріч переселенцям і встановили на кожен корпус, де вони проживають, побудинковий лічильник, але плата за світло так і не надходить. Утримання переселенців за рахунок обласного бюджету не може бути довічним – на наступний рік фінансування буде закладено лише на пів року, про що вони будуть попереджені.

Про це сказав заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

«На комісії піднімалося питання, що це не може бути довічним утриманням переселенців за рахунок обласного бюджету. Може бути певний адаптаційний період, але він уже тримає 4 рік поспіль. Тим більше, частина із жителів санаторію вже влаштувалася на роботу, отримує заробітну плату, але проживають абсолютно безкоштовно і всі ці витрати лягають на обласний бюджет. І це не справедливо по відношенню до жителів нашої області», – сказав він.

Також Ярослав Лагута додав, що було прийнято рішення, що з нового бюджетного року на утримання переселенців будуть закладені кошти на 6 місяців і вони будуть про це попереджені. «До настання теплої пори року, ми будемо компенсувати витрати. Після того, як ми попередимо переселенців, вони матимуть 2 варіанти: або укласти договір і оплачувати спожиту електроенергію, або шукати інше місце проживання. Півроку на це більше, ніж достатньо», – сказав він.

Зі 150-160 тис. грн, які виділяються щомісяця половина йшла на погашення боргу за електроенергію, а половина на заробітну плату людям, які обслуговують територію санаторію, але через збільшення споживання електроенергії цих коштів уже не достатньо.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here