У Житомирі державні іспити складають через Інтернет

11.07.2011


Державні іспити без стресів, хвилювань і шпаргалок відтепер складають майбутні психологи у Житомирському університеті імені Франка. На психологічному факультеті розробили комп’ютерну програму, яка дозволяє швидко і у повній мірі оцінити знання випускників. Як перехитрити програму, студенти ще не придумали, тож почали більш ретельно готуватися до іспитів.

Боротьбу шпаргалкам і студентським лінощам оголосили на соціально-психологічному факультеті у Житомирському університеті ім. Франка. Розроблена тут комп’ютерна програма за 40 хвилин дозволить визначити рівень знань випускника.

У тест включено понад 3,5 тис. питань, на екзамені комп’ютер обере для студента 40. Після складання програма миттєво видасть результат. Викладачі на результати тестів не впливають.

Тестові завдання не тримають у схованці. Для студентів вони у вільному доступі. Аби готуватися до іспиту, випускники через мережу Інтернет заходять на сторінку факультету і проходять тести у режимі тренування. Якщо питання незрозуміле або неправильне, можна написати коментар розробнику.

Увійти у систему можна через особистий логін і пароль. Якщо студент через Інтернет вирішить заручитися підтримкою сторонніх, державна комісія це одразу помітить

 

 

Юрій Оснадчук, розробник програми:

 

 

«Той студент, який сідає за комп’ютер, ми на екрані бачимо його ідентифікатор процедури тестування, а той, хто зайде ззовні, у нього буде зовсім інший ідентифікатор. Ми це можемо легко контролювати. Поки що проблем не виникало».

Викладачі помітили: після введення такої системи студенти почали ретельніше готуватися до іспитів. Через велику кількість запитань на написання шпаргалок підуть місяці, тож випускники обирають легший спосіб – вчать. Списувати один в одного теж не намагаються.

 

 

Лоліта Долідзе, студентка:

 

 

«Ні, ніяких шпаргалок. Це не допоможе, тому що немає нагоди скористатися, або щось дістати. Все має бути у голові. Або. Якось запам’ятати запитання. Але це важко».

 

 

Анатолій Барашев, студент:

 

 

«А як можна списувати, якщо у кожного свій варіант? Вони не повторюються. Можливо, деякі питання».

Лідія Бученко обіймає посаду сільського голови. Досі з комп’ютером не дружила. Коли ж довелося готуватися до іспитів, провела у село Інтернет. Розповідає, що швидко опанувала систему. Тож обидва іспити склала на відмінно.

Після тестів студенти отримують професійно орієнтовані завдання. Але тут знову обходиться без шпаргалок. Бо викладачі дозволяють їм використовувати літературу, допомогу колег, усі проекти і презентації, які студенти готували впродовж навчання.

 

 

Олександр Музика, декан соціально-психологічного факультету:

 

 

«Екзамен для студента не є стресом. Колисть ще Лев Толстой казав, що екзамен – це пережиток середньовічної інквізиції. Ми намагаємося зробити усе для того, щоб екзамен моделював професійну діяльність. Ніхто ж на роботі не забороняє користуватися довідниками, Інтернетом, підручниками, журналами, порадами інших фахівців.

У те, що такий спосіб складання державних іспитів переймуть на інших факультетах і університетах, експерти не вірять. Кажуть, це потребує великої зацікавленості викладачів. Мовляв, значно простіше підготувати до іспиту 30 запитань, ніж розробити 3 тис. тестів. Хоч користь для студентів від комп’ютерної здачі – очевидна.

Аби зацікавити студентів, які віддають більшу перевагу комп’ютерним іграм ніж навчанню, на соціально-психологічному факультеті розробляють ігровий варіант пробних тестів. Відповідаючи на запитання, тут можна буде переходити з одного рівня на інший, а також змагатися з колегами.

 

 

Оксана ТРОКОЗ

 

 


Теги:

Коментарі

Ім'я: 
27 + 30 = ?
Залишити коментар: 
Відмінити
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...
Михайло Городок
2013-03-04 15:17:44
Как государство манипулирует людьми
Олександр Величко
2012-10-05 12:09:46
Контроль, контроль, КОНТРОЛЬ
Володимир Антіпчук
2012-03-12 21:32:46
Как правильно выбрать летние шины
Переглянути всіх
Бажаєте вести блог?Приєднатись