З ранку до вечора вже більше як 20 років Василь Соловей працює у кузні

24.06.2011

З ранку до вечора вже більше як 20 років Василь Соловей працює у кузні. Вогнем і металом він захопився ще у дитинстві, коли спостерігав за роботою свого дідуся. У нього й перейняв усі секрети ковальської майстерності.

Кожно дня  о 5 ранку коваль береться до роботи і працює до вечора. Каже, що відпочиває лише у неділю і релігійні свята, бо довго без улюбленої справи не може.

Василь Соловей, коваль

Це ж мій заробіток, це мій хліб, це моє хобі, це моє життя.

Спеціалізується  Василь Соловей на виготовленні  карет. На одну витрачає до трьох місяців роботи. За своє життя викував 25 штук. Більшість з них їздять за кордоном, шість українськими містами. А от у Житомирі поки нема жодної. Майстер каже: для земляків вже й ціну скинув, але поки ніхто не замовляє.

Ковальському ремеслу сотні років, але сьогодні праця ковалів легшою не стала - усе робиться вручну. У деяких кузнях використовують сучасне обладнання, але майстри запевняють: якість ковки від цього не погіршується.

Олександр Черняхович, коваль:

Нет, на якість виробів не впливає. Это просто для того, чтобы облегчить труд. Ускорить процесс и облегчить труд человеку. Если это бить молотком, а он весит порядка 10 кг., им тяжело махать. А так просто быстрее и легче на руки. Всё.

У ковальського мистецтва велика історія і занепадати ремесло не збирається, – запевняє Наталія Іванова, секретар спілки ковалів «Замкова Гора». Кілька років тому жінка прочитала  статтю про те, що у Житомирі немає ковалів. Тоді дуже обурилась і вирішила розшукати кузні, аби довести протилежне.

Наталія Іванова, секретар спілки ковалів «Замкова Гора»:

- Я садилась в машину и ехала. Искала гаражи, искала объявления. И может быть так случалось, что я приезжала в одну мастерскую кузню и мне давали следующий какой-то адрес. Вот так я их разыскивала около 8 месяцев.

Сьогодні на Житомирщині працює більш як півсотні кузень. Від недавна майстри об’єдналися і створили спілку «Замкова Гора». Умільці запевняють, що між собою не конкурують, а обмінюються секретами і працюють над спільними проектами. Зараз готуються до триденного фестивалю ковальського мистецтва, який відбудеться у Житомирі з 24 по 26 червня. Тут вони покажуть усі свої таланти, а для охочих спробувати себе у якості коваля проведіть майстер-класи.

Оксана Трокоз, Євген Євауллов, «Перший Житомирський інформаційний портал»


Теги:

Коментарі

Ім'я: 
27 + 30 = ?
Залишити коментар: 
Відмінити
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...
Михайло Городок
2013-03-04 15:17:44
Как государство манипулирует людьми
Олександр Величко
2012-10-05 12:09:46
Контроль, контроль, КОНТРОЛЬ
Володимир Антіпчук
2012-03-12 21:32:46
Как правильно выбрать летние шины
Переглянути всіх
Бажаєте вести блог?Приєднатись