Житомирський лабцентр попереджає президента про загрозу припинення тестувань на COVID

19.02.2021

Відкрите звернення до президента, а також прем’єра та нардепів щодо загрози існування установи опублікував Житомирський лабораторний центр.

У зверненні йдеться про непідписання документів щодо господарської діяльності центру з боку МОЗ:

«У зв’язку із безпідставною відмовою Міністерства охорони здоров’я України підписати структуру, штатний розпис та кошторис на 2021 рік виникла реальна загроза припинення діяльності лабораторного центру.

На даний час заклад не має можливості провести оплату за спожиті енергоносії (газ, електроенергію, тепло) та воду; не може придбати витратні матеріали для лабораторій (в першу чергу, вірусологічної); не виплачується заробітна плата працівникам».

У Житомирському лабораторному центрі звинувачують заступника міністра МОЗ України Віктора Ляшка у відмові підписувати документи:

«Відмова  у підписанні документів ґрунтується на тому, що подати дані документи йому на підпис може лише громадянин Олександр Зарицький, який не працює в установі і права підпису не має».

У центрі заявляють, що наразі збільшується кількість досліджень на коронавірус (1011 за добу 17 лютого) і статистика захворюваності (440 позитивних за ту ж добу).

У разі ж зупинки роботи вірусологічної лабораторії виконувати такий обсяг досліджень буде нікому.

«Крім припинення проведення вірусологічних досліджень не буде функціонувати електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ); зупиниться проведення протиепідемічних заходів на території області; припиняться епідеміологічні розслідування професійних захворювань на COVID-19 у медичних працівників.

Перелік проблем, які виникнуть через безпідставну відмову чиновників при владі підписати документи у відповідності до норм чинного законодавства можна було б продовжувати, але і вище перелічених цілком достатньо для того, щоб усвідомити важливість функціонування установи в умовах епідемії особливо-небезпечної інфекції з якою бореться весь світ», – йдеться у зверненні.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
На Житомирщині розпочали вакцинацію. До області доправили понад 17 тисяч доз вакцин, однак бажання її отримати висловили 3,5 тис. людей з усієї області, медиків...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...