Житомирське сміттєзвалище переповнене на 35%

29.09.2011

Полігон твердих відходів у Житомирі переповнений майже на 35 відсотків, що загрожує екологічному стану довкілля і потребує негайної модернізації, кажуть в обласній раді.

Спеціально для того, щоб обговорити проблеми сміттєзвалища вчора зібрали круглий стіл. На ньому вкотре мова йшла про сміттєпереробний завод.

Учасники круглого столу звернулися з резолюцією до Рижука, в якій попросили утворити комісію, яка розробить систему впровадження роздільного збору.

Виконавчим комітетом Житомирської міської ради спільно з науково-технічним центром «Біомаса» (м. Київ) і японською корпорацією «Шимідзу» в липні та жовтні 2006 року на міському полігоні проведено виміри, якими зафіксовано наявність та концентрацію метану понад 50 % на 13-ти із 25-ти вимірювальних точок.

Отримані дані свідчать про можливість збору біогазу на площі, обмеженій 8 га, що складає майже половину площі полігону, яка безпосередньо зайнята під захоронення ТПВ.

22 березня 2011 року Житомирською міською радою проведена зустріч з представниками французьких компаній «BETEN Інжен’єрі» та «BIONERSIS» з питань розробки проектної документації з утилізації біогазу з полігону по захороненню відходів.

Також італійська компанія FITWELI MANAGEMENT запропонувала м. Житомиру та іншим містам області оптимальну систему фінансування проектування та будівництва заводів по виробництву біоетанолу, біодизелю і електроенергії, де як сировина використовуються несортовані відходи та сміття, за рахунок власних коштів під державну гарантію. 

Одночасно міськвиконком повідомляє, що без державної підтримки місто не може самостійно прийняти рішення щодо гарантування повернення інвестицій в сумі 415 млн. євро.

Житомирський міський полігон твердих побутових відходів загальною площею 21,5670 га, розташований на вул. Андріївській, 29, експлуатується з 1957 року.

На ньому накопичилось близько 15 млн.м3 відходів, при щорічному збільшенні на 0,4- 0,5 млн. м3.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...