Українці без лічильників платитимуть за газ у 2-3 рази більше

2.06.2020

В Україні ще до 2018-го за рахунок постачальників повинні були встановити лічильники на газ у кожну квартиру й будинок. Усім поставити прилади обліку не встигли, термін перенесли до 2021 року, а тепер же пропонують усіх, хто без лічильника, змусити платити удвічі більше.

Відповідну постанову опублікувало Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища, після цього її видалили з сайту, - про це повідомляє OBOZREVATEL і публікує проєкт документу.

У Міненерго стверджують, що такі сім'ї недоплачують 2,6 млрд грн. Мовляв, витрачають більше, ніж передбачено "нормою". А якщо норматив переглянути, то, можливо, платити потрібно буде навіть більше, ніж ви насправді використовуєте.

"До Державної регуляторної служби звернулася Асоціація газового ринку України з приводу того, що відсутність індивідуальних приладів обліку газу призводить до необґрунтованих витрат усіх без винятку учасників ринку природного газу. Крім того, Асоціація пропонує як механізм вирішення ситуації з метою встановлення індивідуальних приладів обліку затвердити обґрунтовані норми споживання природного газу побутовими споживачами", – йдеться в аналізі регуляторного впливу.

Міненерго до думки Асоціації прислухалося й розробило проєкт рішення, згідно з яким норматив споживання газу збільшиться удвічі.

Лише газова плита:

Зараз: 3,28 кубометра на людину.

За новою пропозицією:

з квітня по вересень – 5,2 кубометра на людину;

з жовтня по березень – 7,6 кубометра на людину;

Лише газова плита, але немає гарячої води:

Зараз: 5,39 кубометра на людину.

За новою пропозицією:

з квітня по вересень – 7,1 кубометра на людину;

з жовтня по березень – 12 кубометрів на людину;

Є газова плита й газова колонка:

Зараз: 10,49 кубометра на людину;

За новою пропозицією:

з квітня по вересень – 16,3 кубометра на людину;

з жовтня по березень – 27 кубометрів на людину;

Крім того, якщо ви відмовитеся, щоб у вашій квартирі встановлювали лічильник на газ, то не зможете отримувати субсидію. В результаті всі ці нововведення повинні призвести до того, що "оператор газорозподільної системи після закінчення півріччя надсилає абоненту перерахунок за спожитий природний газ у період відсутності централізованого постачання гарячої води", – йдеться в постанові.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...