У Бунечка «кар’єрний обвал»: Житомирщина на 20 місці у рейтингу областей

7.04.2020

За підсумками соціально-економічного розвитку регіонів за 2019 рік Житомирщина знаходиться на 20 місці з 23.

Область увійшла в четвірку аутсайдерів за динамікою промисловості, темпами зростання реальної зарплати та обсягом інвестицій. У голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка – «кар’єрний обвал».

Про це пише Деловая Столица.

Зараз ми підводимо підсумки соціально-економічного розвитку регіонів за 2019 р. Методика залишається незмінною. Порівнюються показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) по 20 суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів.

20 місце

У Бунечка кар'єрний обвал

Житомирську ОДА з 8 серпня 2019 р очолює Віталій Бунечко (-49,5 бали). Область потрапила в четвірку аутсайдерів за динамікою промисловості, допустивши спад виробництва на 5,7% у порівнянні з попереднім роком. Найбільший внесок в цей обвал внесли видобувна промисловість і розробка кар'єрів, чия продукція скоротилася на 17,2%. Зокрема, видобуток граніту впав на 23,6%, щебеню - на 15,6%. Скорочення виробництва спостерігалося і в інших галузях промисловості Житомирщини, зокрема, в хімічній промисловості (на 12,9%), машинобудуванні (на 9,7%), харчовій промисловості (на 5,4%), енергетиці (на 4,4% ), виробництві текстилю та одягу (на 3,4%), виробництві металовиробів (на 3,2%).

Крім того, область увійшла до трійки найгірших за динамікою нефінансових послуг (падіння на 23,5%), в четвірку аутсайдерів за темпами зростання реальної зарплати і за обсягом капітальних інвестицій на душу населення, в шістку відстаючих - по середньомісячній зарплаті і за обсягом експорту товарів і послуг на одного жителя.

З іншого боку, Житомирщина увійшла в трійку регіонів з найкращого динамікою чисельності штатних працівників і в шістку - з найменшою заборгованістю по зарплаті на одного працівника.

Проте, як повідомляв Перший житомирський, у грудні 2019 року заборгованість по зарплаті в області складала 14 млн 465,6 тис. грн., коли такого рівня заборгованості не було жодного разу за останні кілька років.

Нагадаємо, для житомирського губернатора спочатку купили автомобіль майже за мільйон, пізніше – суфлер за 48 тисяч гривень.

Також Бунечко звинувавчував колег у великих вихідних допомогах, а сам отримав 400 тис. грн.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...