Рижук урочисто дарував школі гуманітарну допомогу від китайської армії

7.09.2012

Комп’ютери, які губернатор Сергій Рижук роздавав у житомирській школі №23 під час свята Першого дзвоника – це гуманітарна допомога, яка прийшла із Китаю.

Проблема у тому, що житомирські школярі не зможуть працювати на таких комп’ютерах.

Операційна система на "народних" ЕОМ - Kylin, розроблена, за даними ЗМІ, в Національному університеті військових технологій КНР спеціально для Народно-визвольної армії Китаю.

Програмне забезпечення, яке працює з "Віндоус", на машинах з цією системою працювати не буде. Втім, "Кілін" сумісна з "Лінукс".

Також система працює китайською. Напевно, влада хотіла одним подарунком убити двох зайців: і презентувати техніку, і змусити українських дітей вивчити китайську.

Хоча насправді Сергій Рижук не має відношення до цих комп’ютерів, тому що вони прийшли на баланс Інституту післядипломної освіти.

Житомирщина отримала 330 комп’ютерів від Китаю. З них 33 комплекти були розподілені по загальноосвітніх школах Житомира.

Таку техніку вже дарували школам в інших областях країни.

Зокрема одеський губернатор також привіз школам гуманітарку від китайської визвольної армії.

Про це пише «Українська правда» із посиланням на «Думская.net».

"У Міністерстві освіти і науки з'ясувалося, що апарат цей - частина гуманітарної допомоги, яку в серпні цього року надала Україні Піднебесна. Всього китайці подарували нашій країні 16 тисяч комп'ютерів", - пише видання.

Літак з ними приземлився в Києві 21-го числа, після чого машини розподілили по областях.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 У День пам’яті та примирення житомиряни зібралися біля Монументу Слави, аби вшанувати загиблих у Другій світовій війні. Мітинг-реквієм пройшов   8...
 Під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради прийняли рішення про організацію та проведення загальноміського свята «Великдень у...