На Житомирщині люди обіцяють перекрити трасу і залізницю, якщо їм не дадуть створити ОТГ

17.02.2020

Декілька десятків людей із Овруцького району приїхали 17 лютого на протест під Житомирську ОДА. Причина – людям відмовляють у створенні ОТГ і не спитавши, хочуть обєднати з іншою громадою.

Жителі тримають у руках плакати "Не змушуйте людей перекривати міжнародну трасу та залізницю", "Бунечко, Федоренко, ви тут тимчасово, а нам тут жити" та попереджають, що змушені будуть перекрити міжнародну трасу та залізницю, якщо їх влада і далі ігноруватиме.

"Нам не дають право створити свою ОТГ – Гладковицьку. Ми запитуємо владу – чому і за яких причин? Адже ми дотрималися всіх вимог щодо створення громади і термінів, проте нас хочуть об'єднати з Овруцькою ОТГ, яка не спроможна буде утримувати школи і садочки і цих селах", – розповів один із ініціаторів створення ОТГ, депутат Овруцької міської ради Петро Левківський.

Люди говорять, що дотрималися всіх вимог для створення ОТГ – за кількістю населення, площею і спроможністю. Однак в ОДА їх бажання об'єднатися і створити ОТГ ігнорують.

"Простих людей в ОДА не бачать. Чому голова адміністрації так вчинив із жителями Овруцького району – не спитав їх, а сам вирішив, якою у нас має бути децентралізація?" – запитує представник ініціативної групи.

Згодом до мітингувальників вийшов голова ОДА Віталій Бунечко. Він розповів, що люди вчасно не подали документи, тому так сталося. ОДА звернулася до профільного міністерства і, можливо, у перспективний план ще зможуть внести зміни.

Нині ж за перспективним планом Овруцький район планують розділити на дві ОТГ, хоча раніше за цим же планом було три. Люди категорично не хочуть об'єднуватися у великі громади, адже переконані, що при об'єднанні із районним центром все фінансування матиме Овруч, а не маленькі села.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...