Ми завжди на крок попереду влади, – Людмила Зубко показала, як обладнати школи в умовах пандемії

10.08.2020

У житомирській середній школі «Сяйво» сьогодні почали монтаж обладнання, необхідного для забезпечення інфекційної безпеки учнів та вчителів. Це стало результатом співпраці навчального закладу та проєкту «Альтернатива є – безпечна школа», який ініціювала підприємиця, засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко.

Вона підкреслює, що діти мають отримувати повноцінну освіту в школах, а в умовах пандемії перебування там повинно бути максимально безпечним.

«Команда проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» не чекає, а діє! З 1 вересня учні та педагоги побачать у своїй школі багато речей, які раніше для них були незвичними», - говорить Людмила Зубко.

Серед таких нових речей у школі з’явилися ультразвукові зволожувачі, диспенсери для дезінфекції рук, автоматичні сушарки, вимірювачі мікроклімату, ліктьові змішувачі, безконтактні термометри, термогігрометри та багато іншого. Все це обладнання підібрано за рекомендаціями Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC). У липні фахівці цієї організації провели в школі ретельний аудит з точки зору інфекційної безпеки та визначили перелік змін, необхідних для школи.

Навесні цього року розроблені Людмилою Зубко та Національною експертною групою з інфекційного контролю Протоколи безпечної роботи для закладів громадського харчування були прийняті за основу Міністерством охорони здоров’я, в результаті чого по всій країні змогли повернутись до роботи кафе та ресторанам.

Саме цей успішний досвід Людмила Зубко і NEGIC продовжують у Житомирі. Проєкт «Альтернатива є – безпечна школа» передбачає співпрацю та консультації для навчальних закладів міста. Вже найближчим часом вони представлять Протоколи роботи для навчальних закладів в умовах пандемії.

«Ми завжди на крок попереду влади: і тоді, коли розробили протоколи для бізнесу, і зараз, коли впроваджуємо протоколи безпечного навчання для шкіл», - наголосила Зубко.

Нагадаємо, на початку серпня Людмила Зубко оприлюднила на своєму сайті чеклист-анкету для шкіл. Заповнивши її та надіславши на адресу bezpechnashkola.zhytomyr@gmail.com, батьки та вчителі отримають професійний аналіз від фахівців Національної експертної групи з інфекційного контролю. За словами фахівців, дотримання цих рекомендацій дозволить позбавити школи 90% всіх інфекційних ризиків.

Теги: Освіта

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
У Житомирі 15 вересня камерами відеопостереження зафіксована ДТП – наїзд на пішохода ( хлолпчик 16 років) , що сталась о 19:22 в місті Житомирі, по проспекту миру в...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...