Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич в 10-ці кращих губернаторів. Рейтинг

22.06.2018

 «ДС»  представила черговий рейтинг губернаторів. Як і в минулому році, порівнюються показники мирних регіонів (без окупованого Криму і наполовину окупованого Донбасу) за перший квартал поточного року по 20 суспільно значущим критеріям. Методці рейтингу присвячено окремий розділ. Але для розуміння отриманих цифр важливо врахувати загальну соціально-економічну ситуацію в Україні.

Перш за все, помітний ефект дало підвищення з 1 січня мінімальної зарплати з 3200 до 3723 грн. Завдяки цьому реальна зарплата (з поправкою на інфляцію) зросла у всіх регіонах. В середньому по Україні - на 10,7% в першому кварталі і на 11,2% в січні-квітні в порівнянні з аналогічними періодами 2017 р. Середньомісячна зарплата склала 7974 грн за січень-березень і 8101 грн за січень-квітень. Про підвищення життєвого рівня населення свідчить і зростання оборотів роздрібної торгівлі на 7,6% в першому кварталі і на 7% за підсумками чотирьох місяців (з поправкою на інфляцію). Ця тенденція спостерігається також в усіх регіонах.

Найважливішим для перспектив економічного зростання стало збільшення в першому кварталі обсягу освоєних капітальних інвестицій у всіх мирних регіонах, крім одного (Буковини). В цілому по Україні - на 37,4%. Ще один оптимістичний результат першого кварталу - зростання експорту товарів і послуг у всіх мирних регіонах, крім чотирьох. Середньоукраїнський показник - приріст на 9,1%. Зокрема, експорт товарів до країн ЄС зріс на 27,4%, а частка цих країн в споживанні української продукції досягла 44,4% (тоді як експорт товарів до Росії впав на 7,6%, а її частка скоротилася до 7,5 %).

Промвиробництво зросло на 2,4% в першому кварталі і на 2,6% за підсумками чотирьох місяців. Підйом промисловості спостерігається в 14 з 23 мирних регіонів. Однак є і негативні тенденції. Будівництво за підсумками січня-квітня показало падіння на 0,8%, яке охопило 14 регіонів, а сільське господарство (конкретно тваринництво) - скорочення виробництва на 0,5%, що охопило 12 з 22 не порушених війною областей. Втім, позитивні тенденції все ж сильніше, оскільки реальний ВВП України за перший квартал (з поправкою на зростання цін) вийшов на 3,1% вище, ніж в першому кварталі 2017 р.


У ТОП-10 рейтингу   - голова Житомирської ОДА Ігор Гундич (-2,5 бала). Його найбільший провал - в будівництві. За динамікою будівельної продукції область посіла передостаннє місце, допустивши спад на 23% в першому кварталі і на 26,1% в січні-квітні (у порівнянні з аналогічними періодами 2017 г.). Це в десятки разів більше глибоке падіння, ніж те, яке зафіксоване в середньому по Україні: 0,3 і 0,8% відповідно. В результаті за обсягом виконаних будівельних робіт на душу населення Житомирщина опинилася на шостому місці знизу за підсумками кварталу і на п'ятому знизу - за підсумками чотирьох місяців. Також область увійшла до п'ятірки регіонів, які допустили найбільший спад в промисловості і найбільше скорочення народжуваності.


Серед досягнень Житомирщини потрібно відзначити насамперед потрапляння в двійку лідерів по зростанню обсягу освоєних капітальних інвестицій (на 64,6%), реалізованих нефінансових послуг (на 48,9% в ринкових цінах) і реальної зарплати (на 14,2%). Також область увійшла до трійки регіонів з найнижчою заборгованістю по зарплаті на одного штатного працівника і в п'ятірку - з найнижчою смертністю.

Як і в попередні роки, рейтинг "ДС" ґрунтується тільки на загальнодоступних даних Держстату та його територіальних органів. Порівняння регіонів проводиться по 20 критеріям.

У нинішньому рейтингу 11 критеріїв. Більше половини, характеризують зміни (у відсотках) в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Це динаміка реальної зарплати, чисельності штатних працівників, освоєних капітальних інвестицій, промислової продукції, будівельної продукції, сільгоспвиробництва, реалізованих нефінансових послуг, обороту роздрібної торгівлі, експорту товарів і послуг, народжуваності і смертності населення. Перераховані показники дають уявлення про те, поліпшується або погіршується стан справ у відповідних сферах в різних регіонах в поточному році.

Решта дев'ять критеріїв описують нинішню ситуацію безвідносно до торішніх цифрам. Найсумніший з них - коефіцієнт смертності дітей у віці до одного року. Два критерію стосуються штатних працівників юридичних осіб. Це середньомісячна зарплата за період з початку року і заборгованість із зарплати на одного працівника на кінець періоду.

Ще один критерій, що характеризує ситуацію на ринку праці, - рівень безробіття населення працездатного віку (за методологією Міжнародної організації праці) згідно з останніми наявними даними.

Крім того, п'ять критеріїв говорять про досягнення на душу населення. Це освоєння капітальні інвестиції, приплив прямих іноземних інвестицій у вигляді акціонерного капіталу, загальна площа прийнятих в експлуатацію квартир, обсяг виконаних будівельних робіт і обсяг експорту товарів і послуг. Капітальні інвестиції, будівництво та експорт спеціально враховані двояким чином (в динаміці в порівнянні з минулим роком і в грошовому вимірі на душу населення): інвестиції та будівництва забезпечують наше майбутнє, а надходження валюти завдяки експорту - впевненість в цьому майбутньому і фінансову стабільність.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...