Депутати не захотіли, щоб мер вирішував питання розміщення МАФів одноосібно

6.04.2012

Після того, як депутати зняли з розгляду проект рішення про розроблення комплексних схем розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста, - вони отримали звинувачення у нехазяйновитості від мера.

Цей проект був 20 у списку питань, які розглядались на сесії.

У міській раді переконані, що депутати не захотіли затвердити проект через те, що не готові до роботи і бережуть свій бізнес.

Насправді, депутати сперечались на сесії не про правила розміщення МАФів. Запитання виникли до 4 пункту, де йшлося про те, що схему розміщення МАФів будуть затверджувати на виконкомі, а не на сесії.

«Я не думаю, що хтось відмовиться від того, щоб впорядкувати схему розміщення МАФів у Житомирі. Питань щодо схеми і проекту взагалі не було на сесії. Усі питання були тільки для того, хто буде погоджувати цю схему. Не можна, щоб вона затверджувалась рішенням виконавчого комітету – нею повинні займатись депутати», - переконаний депутат міської ради Ігор Гундич.

Міський голова Володимир Дебой має чисельну більшість у складі виконавчого комітету. Навіть, якщо кілька членів голосують проти того чи іншого рішення – все одно міський голова має більшість.

«Я, як член виконкому, можу критикувати проекти рішень, голосувати проти них, утримуватися, пропонувати альтернативні варіанти вирішення спірних питань, але не дивлячись ні на що у мера наявна необхідна кількість голосів, яка дозволить йому «протягнути» будь-яке питання на виконкомі», - писав у своєму блозі Олексій Ясюнецький.

Якби депутати затвердили проект, який їм пропонував міський голова, вони би не мали впливу на те, які архітектурні форми з’являлись би у місті.

Нагадаємо, що через зміни у законодавстві країни більш, ніж рік у сфері містобудування не було визначених правил розміщення МАФів.

З липня 2011 року був скасований Порядок розміщення малих архітектурних форм, затверджений Кабінетом Міністрів України у 2009 році.

У грудні 2011 року Міністерством регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства був прийнятий Наказ, що стосується правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, як було названо МАФи.

Прийнятим у лютому 2011 року Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» МАФами стали називати тільки об’єкти благоустрою.

Таким чином, згідно з Наказом Міністерства у будь-якого міста є можливість впорядкувати розміщення тимчасових об’єктів торгівлі, створивши комплексну схему розміщення тимчасових споруд.

Кожен підприємець має можливість скористатися цією схемою та визначити для себе доцільність їх розміщення і ведення підприємницької діяльності саме у цьому місці.

Це також спрощує процедуру оформлення документів.

Проект із відповідними змінами планують винести на наступну сесію міської ради.

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
човен
У Житомирській області з річки Уборть підняли 9-метровий старовинний човен - так звану "довбанку". Артефакт знайшли ще кілька років тому, але відкопали лише...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...