Біля водосховища «Відсічне» на березі вже є піщані дюни. ВІДЕО

5.06.2012

Чистити дно водосховища «Відсічне» почали, скоріше за усе, з берега – за 20 метрів від водойми.

На місці, де за словами керівників області і міста, працює техніка і чиститься від мулу дно річки, видно тільки великі піщані ями – вочевидь, саме на березі річки видобували пісок.

Зараз дно водосховища поглиблюють дві приватній фірми – це СПД «Яніцький» та ТОВ «Ескалейд». Фірма «Яніцький» безпосередньо займається будівельними роботами і продажем піску в різні регіони України.

Те, що на піску із «Відсічного» заробляють гроші, признався сам губернатор. Він запевнив, що нічого поганого в тому, що хтось заробить грошей, немає. Втім, скільки саме грошей заробляють приватні фірми на вивозі піску чи суміші, ані Рижук, ані Дебой не говорять.

Офіційно із «Відсічного» вивезено 1 мільйон кубометрів суміші. Скільки насправді – перевірити майже нереально.

Техніка, яка навантажує пісок на "Відсічному"

Експерти кажуть, що дуже важко чистити дно водойми без використання насосу. Найчастіше дно чистять двома способами: попередньо викачавши рідину над мулом за допомогою гідравлічних насосів, або без викачки рідини.

При використанні і одного, і другого способу, треба використовувати насос. На водосховищі «Відсічному» не видно жодних насосів, які були б запущені у воду для відкачування мулу. Також біля води немає ніякої іншої техніки.

Можливо, чиновники знайшли ще один спосіб очистки дна без використання насосу.

Натомість на самому березі водосховища «Відсічне» чітко видно вириті копанки, звідки вибирають пісок. На ділянках, у яких вже не видобувають пісок, почала з’являтися вода та рости очерет.

Такий вигляд має беріг біля водосховища

Спробуємо порахувати, скільки грошей можна заробити із однієї такої копанки на березі. Її довжина приблизно 100 і ширина – 200 метрів із глибиною у 4 метри. Із цієї копанки реально вивести 80 тисяч кубометрів піску (100*200*4 = 80 тисяч).

1 кубометр піску в середньому коштує 150 гривень. З однієї ями на «Відсічному» реально заробити 12 мільйонів гривень.

На «Відсічному» таких копанок декілька.

Копанка, яку вже очистили від піску

Можна припустити, що копанки риють на березі водосховища спеціально для того, щоб потім скидати туди суміш з дна водойми.

Але не зрозуміло, куди скидали суміш при попередній очистці «Відсічного», про яке заявляють Рижук із Дебоєм.

Нас переконують, що влада взялася за добру справу і залучила приватні компанії, які безкоштовно чистять дно водосховища, щоб покращити якість питної води та збільшити її обсяг у «Відсічному».

Житомирянам навіть відверто кажуть, що ці фірми-доброчинники заробляють на піску.

Втім, скільки заробляють такі фірми і скільки коштують роботи із поглиблення дна - ніхто не каже.

Прес-конференцію про поглиблення дна «Відсічного» Рижук із Дебоєм давали не на місці видобування піску, а за два кілометри звідти.

Розповідали, що ніяких ям і кар’єрів там немає – суміш вичищають тільки із дна.

Нагадаємо, що Сергій Рижук повідомляв, що в рамках проекту «Питна вода» з водосховища вивезли 1 млн. куб. м. суміші, потрібно ще 29 млн.

Зі слів Сергія Рижука, для повного втілення проекту «Питна вода» потрібно вкласти близько 80 млн. грн.

Процес буде завершено максимум через 2 роки. 

До води ці копанки не доходять

Розміри копанок вражають

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...