76-річну Євгенію Черниш, мешканку Червоноармійська, за підозрою у крадіжці охорона «Каравану» протримала п’ять годин. Лише потім, перевіривши записи відеокамери, відпустили жінку. За словами пенсіонерки, перед нею навіть не вибачились.
– 31 березня цього року я запам’ятаю на все своє життя. Так, як зі мною вчинили, роблять тільки озвірілі фашисти, – згадує Євгенія Степанівна. – Я приїхала до Житомира спеціально, щоб купити продукти. Купила 200 грам цукерок «Бабусині казки» у магазині та десять пачок дієтичних вафель «Осінній сад».
Про те, що було далі, пенсіонерка шкодує і досі.
– У Житомирі доводиться бувати не часто. А тут уже раз приїхала – надумалася зайти у «Караван». Подивитися, що воно за магазин, – згадує Євгенія Черниш.
У супермаркеті пані Євгенія була вперше. Про те, що речі треба залишати у камері схову – не знала. Охоронці жінку перед входом у маркет не попередили.
Про те, що на дні сумки лежать цукерки і вафлі, згадала вже коли наближалася до каси. Про це вона чесно сказала касирові. Остання, до речі, ніяких зауважень бабусі не зробила і просто розрахувала її за куплений у «Каравані» товар.
Поза касою її перепинив охоронець. Попросив показати чек на покупку. Вона абсолютно без суперечок показала чоловікові чек і зізналася, що не поклала у камеру схову принесені із собою цукерки.
– Вони завели мене спочатку у кімнату охорони, почали фотографувати і змусили піти у кондитерський відділ і заплатити за цукерки. Тільки потім, коли вони оформили протокол і сфотографували мене – викликали міліцію.
Жінка стверджує, що вона плакала, ледь не падала на коліна. Відпустили її тільки після візиту до міліції. Невідомо о котрій годині її туди завезли, але вийшла пенсіонерка близько п’ятої. Пропустивши майже всі автобуси, вона замість пів на дванадцяту ранку поїхала аж у за десять шостій вечора.
– Таких жертв ще буде не одна, – вважає потерпіла.
Її слова підтверджують і правоохоронці.
У міліції говорять, що з «Каравану» подібних сигналів трапляється досить багато. Проте самі міліціянти не можуть згадати фактів крадіжки, які були б підтверджені. Часто-густо, щоб спростувати факт крадіжки, вистачає лише перегляду запису камери, що розташована у приміщенні «Каравану».
«Система охорони у «Каравані» єдина по всій Україні. Такого випадку, щоб охоронці тримали людину 5 годин, я не пригадую. Якщо охоронець виявляє у покупця неоплачений товар, оперативно проводиться внутрішнє розслідування, переглядається відеозапис. Якщо людина не винна, ми вибачаємось. Якщо крадіжку доведено, то ми викликаємо наряд міліції, який затримує винуватця», — розказує охоронець «Каравану», який не захотів називатися, пояснюючи це політикою гіпермаркету.
Охоронець також розказав, що найчастіше попадаються на крадіжці п’яні та студенти.
Іван СТЕПОВИЙ
Весь автобазар Украины на AVTOsale.com.ua