Які пільги мають багатодітні родини на Житомирщині, які виховують 3 і більше дітей

19.07.2019

 Наразі в області проживає понад 10 тисяч багатодітних родин, які виховують 3 і більше дітей. Кожна з цих родин має право на пільги, а з квітня – і на щомісячну фінансову підтримку від держави.

Про це повідомляють у департаменті праці, соціальної та сімейної політики ОДА.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітні сім’ї мають право на такі пільги:

– 50% знижки на оплату за користування житлом в межах соціальних норм, визначених законодавством (21 кв.м. загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв.м на сім’ю);

– 50% знижки на оплату за користування комунальними послугами(газопостачання, електропостачання, теплопостачання, тощо) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв.м. опалювальної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

– 50% знижки на вартість палива, в тому числі рідкого, у разі, якщо в будинку відсутнє центральне опалення.

Ці пільги надаються за умови, якщо середньомісячний дохід багатодітної сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує 2690 грн у цьому році. У такому разі багатодітна сім’я має право на отримання пільг протягом року з місяця визначення відповідного права.

Для того, аби отримати пільги, родини мають подати до управління соціального захисту населення РДА (міськвиконкому) за місцем проживання декларацію про доходи сім’ї пільговика за встановленою формою, а також довідки про доходи членів сім’ї за шість місяців.

Окрім цього, багатодітні родини, в яких є діти до 6 років, уже із квітня 2019 року можуть отримувати щомісяця по 1700 грн підтримки за третю та кожну наступну дитину. Загалом таку допомогу у розмірі понад 46 млн грн вже отримали близько 3 тисяч таких родин області.

У разі виникнення додаткових питань щодо отримання пільг звертайтеся до департаменту праці, соціальної та сімейної політики  облдержадміністрації за тел. (0412) 47-47-83.

Довідково. Багатодітна сім’я – це подружжя (жінка і чоловік), які проживають разом, перебувають у зареєстрованому шлюбі та виховують трьох і більше дітей як спільних, так і кожного з подружжя від попередніх шлюбів. До категорій багатодітних відносяться також одинокі матері, або батьки, які проживають з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховують.

Статус дитини з багатодітної сім’ї надається дитині до досягнення нею 18 років, а в разі навчання в навчальному закладі за денною формою – до досягнення нею 23 років.

З метою підтвердження статусу багатодітної сім’ї батькам та дітям видаються відповідні посвідчення, які є підставою для надання пільг, передбачених Законом України «Про охорону дитинства». 

Для встановлення статусу «багатодітна сім’я» необхідно звернутися до райдержадміністрації або міськвиконкому.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...