В лісах області цьогоріч висадять 40 мільйонів дерев

26.02.2021

40 мільйонів дерев планують висадити в лісах Житомирської області у 2021 році.

Навесні заліснять 5 тис. га, восени – ще 2 тис.

Про це повідомили в Житомирському ОУЛМГ:

"В державних лісогосподарських підприємствах, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства в цьому році планують провести лісовідновлювальні роботи на площі 7000 гектарів".

На площі близько 2 тисяч гектарів лісівники планують провести сприяння природному поновленню, адже такий спосіб — більш економний, він скорочує період лісовирощування на 10-15 років та дає стійкіші насадження.

У лісопідприємствах планують повністю відійти від монокультур, усі насадження будуть мішаними. Ряди сосни, ялини та модрини обов'язково чергуватимуться з березою та дубом.

Крім того, в місцях, де не мешкає дикий кабан, дуб планують не висаджувати, а сіяти жолудем, адже досвід показує, що створені таким способом насадження стійкіші до хвороб та мають значно вищі темпи росту.

По кілька місць в кожному ряду листяних віддадуть фруктовим – буде чим харчуватися лісовим мешканцям. Обов'язково влаштовуватимуть і ремізи – невеликі галявини площею 1-2 сотки, де ростимуть кущові породи, щоб було де гніздитися птахам та ховатися звірам.

Усі ділянки по периметру будуть обсаджені березою, дубом, аморфою кущовою та обліпихою – це створить бар'єр для вогню.

Нагадаємо, для виявлення лісових пожеж в області запускають трирівневий відеонагляд.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Полісся
Стадіон "Полісся" не здали в експлуатацію, здали тільки поле. За 16 років реконструкції і за 167 млн грн. "Перший житомирський" вирішив показати, що побачили...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...