У Житомирі досліджують підземні ходи та хочуть зробити їх туристичними об’єктами

6.05.2019

Відомо, що Житомир має розгалужену систему підземних ходів. Проте більшість з них до цього часу ще не досліджувалися.

Віднайти пам’ятки історії та зробити їх привабливими для туристів – саме така мета стоїть сьогодні перед фахівцями.Про це повідомляє начальник управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва.

3 травня на запрошення управління, місто відвідала співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Ірина Черевко.Вона оглянула старовинний погріб у приватній садибі, залишки вежі на Замковій горі і надала свої методичні рекомендації щодо можливості дослідження підземних ходів.

«Всі ці ділянки потребують георадарних досліджень. Виявивши усі перспективні залишки, можна продовжувати дослідження, зробити повноцінні розкопки. Це можуть бути залишки підвалів, цегляного або кам’яного мурування, вежі, вали. Головне – зробити акцент на туристів, облаштувати все так, щоб було цікаво», – зазначила Ірина Черевко.

Наступним кроком до досліджень стане георадарна розвідка.

«Завдяки підтримці голови ОДА Ігоря Гундича з 2016 року працює програма охорони культурної спадщини, на яку виділяються кошти і яка дає змогу займатися і такими проектами, як дослідження, розкопки. Найближчим часом ми замовимо георадарну розвідку, яка буде коштувати близько 10 тис. грн. Впевнені, що за 2 роки цей проект реально реалізувати та відкрити для туристів цікаві історичні об’єкти», – розповідає Тетяна Парфентієва.

Планується, що територія Замкової гори перетвориться на музейний квартал, де туристові буде цікаво провести час.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 У День пам’яті та примирення житомиряни зібралися біля Монументу Слави, аби вшанувати загиблих у Другій світовій війні. Мітинг-реквієм пройшов   8...
 Під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради прийняли рішення про організацію та проведення загальноміського свята «Великдень у...