Ранньої черешні не буде, а полуниця через дощі не може достигнути

3.06.2020

Травневі заморозки вдарили по більшості областей України. Внаслідок цього у людей вимерзла майже вся полуниця. Та що не вимерзла, не може дозріти через дощі.

При цьому заморозки пройшлися по Україні смугами – десь наробили біди, а десь ні. Синоптики кажуть, що травень, дійсно, був холодніший за кліматичну норму. Але все це просто закономірні коливання температур.

"Заморозки, за статистикою, пізні зустрічаються навіть на початку червня", – каже синоптик Наталія Діденко.

Вона зауважує, що до цього потрібно бути готовим. Тому пропонує впровадити в Україні спеціальну систему оповіщення, перш за все, чергу для селян.

"Зробити таку програму повідомленнями, звичайними SMS. Щоб люди знали, що йдуть заморозки ", – вважає Діденко.

Майже вся рання черешня загинула по всій Україні, каже експерт плодово-овочевого ринку Олександр Хорєв. Тому і на ринку вона така дорога. Пізніші сорти постраждали менше, але якщо і далі будуть лити дощі, ягода буде тріскатися. Якісної – дуже мало.

Але поки більшу частину України заливає, південні регіони, навпаки, страждають від посухи.

Через посуху Україна втратила майже 3% озимих, зокрема пшениці та жита, підрахували в Аграрній конфедерації. А поки – не дивлячись на посуху на півдні та на заморозки по всій країні – прогнози врожаю досить оптимістичні.

"Критичного нічого немає, і Україна все ж збереже статус лідера-експортера зернових. І загрози продовольчій безпеці в даний час немає", – заспокоює заступник директора Української аграрної конфедерації Наталя Зарицька.

Урожай зерна буде нижчим, ніж в минулі роки, але це означає лише те, що фермери менше продадуть його за кордон – а значить, отримають менше валютної виручки.

Хліб в середньому по країні дорожчати не повинен, кажуть експерти. А ось ціни на ранні овочі, фрукти, ягоди – поповзуть вгору. Однак пізніший врожай овочів повинен бути хорошим – цьому сприяють рясні дощі.

 

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...