Проблему забруднених ґрунтів нафтобази у Житомирі взялися вирішувати забудовники «Епіцентру»

13.11.2019

 ПрАТ «Нова Лінія», яке входить до групи «Епіцентр», виступило ініціатором підписання тристоронньої угоди між Житомирською міською радою та ДП «Науково-дослідний інститут нафтопереробної та нафтохімічної промисловості «МАСМА» про розробку комплексу природоохоронних заходів щодо забруднених нафтопродуктами ґрунтів на території колишньої нафтобази (Київське шосе, 4/2).

Нафтобаза була збудована ще в 1918 році. У 2010 році ТОВ, що її експлуатувало, було визнано банкрутом та припинило свою діяльність. Отже, місто отримало в спадок проблему, яка до приходу інвестора ПрАТ «Нова Лінія» не вирішувалася.

На позачерговій сесії Житомирської міської ради 26 липня 2019 року депутати надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою ділянки колишньої нафтобази для будівництва торговельного центру.

«Ставши заручником ситуації, ми активно долучилися до її вирішення. Впевнені, що проблема, яка існувала в місті десятиліттями, має бути вирішена зусиллями всіх зацікавлених у цьому сторін. Тому разом із Житомирською міською радою та профільними інститутами, зокрема «Науково-дослідним інститутом нафтопереробної та нафтохімічної промисловості «МАСМА», розпочато роботи над проєктом рекультивації ґрунтів території колишньої нафтобази», – прокоментували рішення в пресслужбі компанії «Нова Лінія».

До розробки проєкту також залучено спеціалістів Інституту мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України та Інституту громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМН України.

Згідно з попереднім проєктом, рекультивацію ґрунту території колишньої нафтобази буде проведено за допомогою застосування біодеструкторів. В подальшому цей ґрунт може використовуватися для забезпечення технологічних процесів на полігоні твердих побутових відходів. Також буде проведено рекультивацію на території Міжнародного аеропорту «Житомир» ім. Сергія Корольова.

Розглядається біотехнологія, яка передбачає використання деструкторів біологічного походження, зокрема, препарату, який призначений для очищення ґрунту і води від нафти та нафтопродуктів. Ця біотехнологія є екологічною й безпечною для здоров’я людини. Подальше використання сидератів (рослин, які вирощують з метою поліпшення структури ґрунту) дозволить завершити рекультивацію ґрунту.

У міській раді також підтвердили, що відбувається активна розробка проєкту щодо усунення проблеми із забрудненням ґрунту.

«Завдяки спільним зусиллям міської влади, небайдужості комерційної компанії та українським науковцям житомиряни позбудуться проблеми, від якої потерпали багато десятиліть», –  зазначив радник міського голови Житомира Олександр Черняхович.

За словами Олександра Черняховича, з появою сучасного торговельного центру жителі Житомира та сусідніх міст не тільки отримають доступ до широкого асортименту непродовольчих товарів під одним дахом, але й буде створено майже 350 нових робочих місць, а до бюджету надійдуть мільйони гривень додаткових надходжень. Також поява представника системного бізнесу в регіоні відкриє нові можливості для місцевих підприємців, оскільки до 10 % всього асортименту торгового центру забезпечуватимуть регіональні виробники. Крім того, до будівництва ТЦ «Епіцентр» буде залучено місцевих виробників металоконструкцій.

Нагадаємо, у Житомирі триває будівництво одного з найбільший ТЦ "Епіцентр" в Україні.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...