Незрячий баяніст із Бердичева зіграв перший сольний концерт

4.01.2018

Чоловік втратив зір ще 30 років тому, однак музику не полишив.

Незрячий баяніст із Бердичева, що на Житомирщині, самостійно на слух вчить і обробляє музичні твори. Попри ваду зору, він вивчив з десяток музичних композицій, з якими і виступив на своєму першому сольному концерті. До цього його загітували друзі і колеги.

Олександр Цовбун понад 30 років тому через побутову травму втратив зір. Від депресії врятували дружина і баян. Відтоді музикант за освітою на слух відтворює відомі мелодії. Вивчив 8 вальсів і самотужки їх обробив.

"Прослуховую і по фрагментах запам'ятовую мелодію, перевіряю її, що я підбираю, чи правильно. І так запам'ятовую швидко сам матеріал", - розповідає баяніст.

Чоловік працював у районному будинку культури. Нині - рік як на пенсії. Проте музику не полишив.

"У нього дуже комунікабельний характер. Він полюбляє гумор, у нього невичерпне почуття гумору. Він закоханий у музику, яку чує кожен день", - каже дружина Майя Козир.

Друзі та колеги Олександра зорганізували перший його сольний концерт.

"Я дивуюся, як він не бачить ноти, але в голові тримає їх стільки! Як він знає стільки багато музичного матеріалу - це просто фантастика! Тут справжня музика для душі та серця. Я вважаю, що на такій музиці люди стають добріші, сердечніші й розумніші", - зазначає композитор Олесь Коляда.

Що напланував собі музикант та як звучить його баян – дізнайтеся у сюжеті "5 каналу". 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Упродовж 7-9 вересня в  Житомирі пройдуть понад трьох десятків заходів, присвячених 1134-річниці заснування  міста. Серед них -  конкурси, парад військових...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...