На Житомирщині продають старовинний маєток польських дворян за 5,4 млн грн

21.05.2020

Вже не вперше на Житомирщині намагаються продати старовинний маєток польських дворян Корницьких у селі Рогачі Житомирської області.

Намагалися його продати ще у 2016 році, просячи більше 6,5 млн грн.

Наразі ж оголошення розмістили на ОLХ і просять за нього 5,4 млн грн.

«180 км від Києва, дворянський особняк, будівля прекрасно збереглася, потребує ремонту, величезна паркова територія 4,6 га», – пишуть в оголошенні.

Відповідно до історичних відомостей, маєток Корницьких у селі Рогачі Житомирської області був збудований за проектом відомого київського архітектора Кароля Іваницького приблизно у 1908 р. у стилі класицизму і розташований на околиці села, на пагорбі, у глибині садибного парку, біля ставка.

Відомо, що польські пани Корницькі володіли цими землями, починаючи з 1800 року. На початку XX ст. пан Венчіслав Корницький для побудови своєї резиденції витратив 69 тисяч рублів, величезну на ті часи суму.

Головна цегляна споруда – чудова палацова будівля, у минулому вона була багато прикрашена не лише зовні, але також і всередині. У ті часи польська шляхта тут влаштовувала бали та прийоми. З парадного в'їзду новоприбулі гості мали можливість помилуватися довгою каштановою алеєю, у глибині якої виднівся вишуканий парадний фасад із шестиколонним портиком. До сьогодні в основному збереглася зовнішня частина палацу, прикрашена ліпниною, зокрема, колони, які підтримують фронтон з фамільним гербом. Всередині знаходився вестибюль з дванадцятьма картинами, зі сторони саду був розташований Зелений салон, де зберігалася колекція табакерок, серед яких траплялися також екземпляри із золота, прикрашені діамантами.

Крім Зеленого салону, тут був розташований також Золотий салон, в якому було розміщено кілька картин голландських художників та дві акварелі славетного польського художника Юліуша Коссака із циклу "Битва під Хотином". Їдальня палацу була розкішно декорована, зі стелі звисала люстра, донині залишилися лише фрагменти колишнього багатства їдальні у формі голів міфічних герм. Стіни були прикрашені східними килимами. Однак, це все загинуло або було вивезено у часи воєн та революцій бурхливого XX ст.

Відомо, що польський пан Венчіслав Корницький пишався своїми кіньми, яких він утримував в ідеальному стані, на території палацу розміщувалася стайня арабських скакунів, яка була третьою за величиною у південно-східній частині Речі Посполитої, проте до сьогодні споруда не збереглася, до наших днів вціліли тільки залишки льоху. Майже зовсім не постраждала під'їзна дорога до будинку.

При радянській владі у приміщеннях палацу знаходилася школа, тож від первісного інтер'єру тут, як звичайно, мало залишилося, хоча ще можна оглянути залишки старої ліпнини.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
У Житомирі 15 вересня камерами відеопостереження зафіксована ДТП – наїзд на пішохода ( хлолпчик 16 років) , що сталась о 19:22 в місті Житомирі, по проспекту миру в...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...