Лісівники Житомирщини мають зібрати 150 тонн шишок, щоб заготовити 1,5 тонни насіння

13.01.2020

Саме в цю зимову пору лісівники збирають шишки з сосни та ялини.

В лісових масивах обирають «найдостойніших» представників виду, аби отримати якісне та продуктивне насіння з найкращими спадковими властивостями. Шишки повинні бути зібрані в період їх масового дозрівання до початку розкривання.

Потім шишки висушують і в спеціальних барабанах витрушують насінинки-крилатки. Вихід насіння складає всього 1% від маси шишок.

Далі насіння проходитиме стратифікацію, іншими словами – підготовку до висівання. Зберігають його в спеціальних насіннєсховищах, з обов’язковим дотриманням температурного режиму та вологості повітря.

Цікаво знати, що з однієї середньої шишки сосни звичайної можна добути від 12 до 22 насінин, із яких лише дві третини – життєздатні, а решта – пусте насіння. В 1 грамі сухого насіння – приблизно 140-150 насінинок.

Щороку лісівники області вирощують близько 25 мільйонів сіянців сосни, ялини та модрини.

Теги: Різне

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...