Лісівники Житомирщини мають зібрати 150 тонн шишок, щоб заготовити 1,5 тонни насіння

13.01.2020

Саме в цю зимову пору лісівники збирають шишки з сосни та ялини.

В лісових масивах обирають «найдостойніших» представників виду, аби отримати якісне та продуктивне насіння з найкращими спадковими властивостями. Шишки повинні бути зібрані в період їх масового дозрівання до початку розкривання.

Потім шишки висушують і в спеціальних барабанах витрушують насінинки-крилатки. Вихід насіння складає всього 1% від маси шишок.

Далі насіння проходитиме стратифікацію, іншими словами – підготовку до висівання. Зберігають його в спеціальних насіннєсховищах, з обов’язковим дотриманням температурного режиму та вологості повітря.

Цікаво знати, що з однієї середньої шишки сосни звичайної можна добути від 12 до 22 насінин, із яких лише дві третини – життєздатні, а решта – пусте насіння. В 1 грамі сухого насіння – приблизно 140-150 насінинок.

Щороку лісівники області вирощують близько 25 мільйонів сіянців сосни, ялини та модрини.

Теги: Різне

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Порно
Правоохоронці викрили 36-річного жителя Житомира у збочених діях відносно дітей. Його підозрюють у причетності до виготовлення та розповсюдження в соцмережі фото...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...