Дівчата з MustHave починали бізнес з магазину в Бердичеві

25.09.2014

MustHave - це українське демократичне виробництво стильною і вишуканого жіночого одягу, де можна купити сукню за 900 гривень, гідну навіть першої леді країни.

 

Анна і Настя вчилися разом на економічному факультеті Київського національного університету ім. Т. Шевченко. Там познайомилися, подружилися, сиділи за однією партою і почали мріяти про запуск власної справи, пише Insider.

Від планів до відкриття свого шоуруму пройшло немало часу. Дівчата встигли змінити величезну кількість робіт.

У 2010 році, займаючи посади помічника керівника і журналіста на Першому діловому каналі, подруги зважилися відкрити власний магазин в місті Бердичеві.

"Від моменту прийняття рішення до першого покупця MustHave минув місяць. Сама ідея створення бренду полягала в тому, щоб стильні дівчата мали можливість прийти в один магазин і вибрати собі одяг, незалежно від типу фігури і смаку», - кажуть дівчини.

Але у більшості мешканок цього міста було трохи інше уявлення про моду.

Анна і Настя кажуть, що їхні головні принципи - мінімалізм і лаконічність: "У нас ніколи не буде занадто агресивних і відкритих нарядів, великої кількості декору, страз, пір'я і інших елементів так званого гламуру».

Через два роки після першої розмови про власну справу дівчата відкрили магазин в Києві, залишивши в Бердичеві тільки виробництво і центральний офіс Інтернет-магазину бренду.

«Після досвіду роботи в торговому центрі Бердичева хотілося більшої камерності. Тому в Києві ми вибрали невелике приміщення в тихому, але центральному кварталі», - Каже Анна.

Всі представлені моделі на сто відсотків авторські. Дівчата кажуть, що спеціально не переглядають колекції інших дизайнерів, щоб не збивати себе з пантелику і не заважати польоту фантазії: "Ми шиємо те, що самі хотіли б носити і наші погляди збігаються з покупцями".

MustHaveпозиціонується як перший український демократичний мас-маркет: «Наш одяг - це жіночна класика, яка підкреслює всі переваги і приховує недоліки».

Більшу частину тканин для своїх колекцій дівчата купують в Європі, знаходячи виробників на різних спеціалізованих виставках в Україні та за кордоном.

Анна і Настя починали бізнес удвох у вільний від роботи час. Зараз же команда Must Have істотно розширилася.

Стартовий капітал стартапу склав 4000 доларів. Цих грошей вистачило на оренду маленького магазина в Бердичеві, купівлю меблів і пошиття першої маленької колекції. Частина грошей вдалося позичити у батьків, далі бізнес розвивався за рахунок більшої частини зарплат Анни і Насті.

Тільки через два роки змогла звільнитися Анна, не так давно - Настя, щоб повністю присвятити себе MustHave.

«Перша леді обрала сукню за 899 грн - що ще треба для мотивації дівчат: можна одягатися стильно і не обов'язково в люксові бренди» - каже Анна.

 

 

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «Я десантник Збройних Сил України», -  майже 600 військовослужбовців строкової служби ДШВ присягнулись на вірність українському народові. Мрія отримати...
 Тисячі житомирян долучилися до святкування нового для Житомира фестивалю. Свято Михайлівської започаткував кандидат у народні депутати Гундич Ігор. Подібні...