Депутат Житомирської облради Ігор Ходак передав матраци, постіль і подушки для будинку сімейного типу в с.Буки

4.04.2018

 Вже за кілька місяців у новому та ошатному будинку в селі Буки Житомирського району лунатиме дитячий сміх. Саме там має оселитися багатодітна родина Андрійчуків. Мама Людмила разом з головою Тетерівської ОТГ Валентиною Ільницькою оглядають помешкання і показують дитячі кімнати на другому поверсі.

Вони просторі та світлі, з сучасним ремонтом. Господиня переконана – дітям сподобається. Щоправда, поки й сама не знає, хто тут житиме. Разом з чоловіком та двома   власними дітьми вирішили створити будинок сімейного типу. На цей крок їх надихнув приклад друзів зі столиці – ті виховують  9 прийомних дітей. Часто спілкувалися з ними, допомагали.

 Андрійчуки наразі готуються до знайомства з 8 новими членами свої родини. Попередньо батьки пройшли відповідне навчання, з якого тільки-но повернулися. Місцева влада допомогла з придбанням сучасного будинку і тепер усі клопоти -  по облаштуванню оселі. Не приховують хвилювання, хоча пішли на такий відповідальний крок свідомо. 

«Маємо двох власних дітей – сина й доньку, вони вже дорослі і обіцяють нам допомагати та підтримувати, - говорить пані Людмила. – Син уже чекає зустрічі і хоче познайомити діток зі своїми друзями. Ми пройшли з чоловіком навчання. Тепер, як то кажуть, від теорії до практики.  Досвід виховання вже маємо і щиро раді, що у наші наміри повірили і нам довірили таку гарну справу. Насправді, вже давно думали про велику родину. Коли почули, що є така можливість, то не сумнівалися ні хвилини. Дякуємо голові ОТГ та усім небайдужим, які вже долучилися вирішення  питань. Поки увесь час та сили йдуть на  те, аби створити у цьому будинку гарні умови до приїзду дітей. Приємно, що на наші потреби відгукуються благодійники та спонсори. Зокрема, депутат Житомирської обласної ради Ігор Ходак через своїх помічників передав 8 постільних наборів, ковдри, подушки та матраци. Все новеньке, кольорове і якісне. Думаю, що діткам сподобається, бо, звичайно, не всі це мали раніше, а тут хочеться, щоб було все краще, бо і в них, і в нас починається нове життя. Будемо разом обживати ці стіни і все у нас буде добре».

З проханням підтримати будинок сімейного типу, який з’явився у Буках під Житомиром, до депутата облради Ігора Ходака звернулася голова ОТГ Валентина  Ільницька. Той відреагував майже миттєво і закупив усе необхідне для 8 дитячих ліжок, які уже встановили.

«Приклад цієї родини надихає і вартий для наслідування. Виховавши власних дітей, вони подарують радість дитинства, турботу, ласку, а головне батьківство ще 8 діткам з інших родин, - відзначає депутат Житомирської обласної ради Ігор Ходак. – У кожної дитини своя історія, але в новій родині у них все складеться якнайкраще, тим паче стільки людей об’єдналися навколо цієї ідеї. Зі свого боку теж спробував внести якусь частинку в загальну справу, адже коли мова йде про дітей, про майбутнє регіону та країни, залишатися осторонь неможливо. Хай на цих подушках і під цими ковдрами дітям сняться приємні сни, вони набираються нових сил для звершень і нехай радують своїх батьків.  Намагатимемось й надалі опікуватися будинком сімейного типу в Буках».

До слова у 2018 році на Житомирщині під опіку влаштували 66 дітей, усиновили 22 дітей, ще 21 дитина виховується у трьох нових будинках сімейного типу та двох прийомних сім’ях. Лише протягом І кварталу   в області усиновили 22 дитини, створили три дитячі будинки сімейного типу у м. Житомир та м. Новоград-Волинський та дві прийомні сім’ї, в які влаштували 21 дитину.   Крім цього, до Ружинського району переїхав ДБСТ з Вінницької області, до Житомирського району – з Луганської.

Протягом останніх років збільшується кількість дітей, які виховуються у різних формах сімейного виховання, а кількість дітей, які проживають в інтернатах -  зменшується. Загалом  в Житомирській області вже функціонує 40 дитячих будинків сімейного типу та 196 прийомних сімей, в яких виховується 638 дітей.
 
 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Упродовж 7-9 вересня в  Житомирі пройдуть понад трьох десятків заходів, присвячених 1134-річниці заснування  міста. Серед них -  конкурси, парад військових...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...