35-ті роковини аварії на ЧАЕС: що обіцяють українські політики

26.04.2021

Цьогоріч 26 квітня в Україні – 35-ті роковини аварії на ЧАЕС. Зазвичай катастрофу в Україні згадують двічі на рік – у день самих роковин і в день пам'яті ліквідаторів аварії.

В ніч на 26 квітня у Прип’яті запалили 35 свічок у пам’ять про Чорнобильську катастрофу – за кількістю років, що минули з моменту аварії.

Традиційно далі від покладання квітів, вінків, проведення круглих столів, конференцій і мистецьких заходів не заходить.

Що, крім культурних подій, обіцяють українські політики?

Президент Зеленський ще у 2019 році обіцяв "зелений коридор" для туристів та вчених зоною відчуження, подолання корупції і зоні ЧАЕС.

Влада планувала низку законопроєктів, у тому числі щодо будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива, однак вони досі не зареєстровані.

Мінкульт на початку 2021 року обіцяв року подати Чорнобильський комплекс у попередній список спадщини ЮНЕСКО. Пройшло 4 місяці – і Мінкульт знову обіцяє це зробити традиційно напередодні роковин.

Мінекології запустило мобільний додаток, який дозволяє у віртуальному форматі подорожувати «зоною відчуження». Додаток вже є на платформах Play Маркет і App Store.

Уряд наразі проводить громадське обговорення Стратегії розвитку територій у зоні відчуження і зоні обов'язкового відселення на 2021-2030 роки.

У Мінсоц пообіцяли, що в 2021 році чорнобильцям підвищать пенсії. Наразі у Верховній раді чекає на розгляд законопроєкт «Про внесення змін до закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», в ньому передбачено обіцяне підвищення.

Нагадаємо, аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вона стала найбільшою в історії ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

За даними Мінсоцполітики, на сьогодні статус постраждалих через аварію на ЧАЕС із правом пільг мають понад 1,7 млн українців.

Теги: Безпека

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...