«Викиньте ідею, що це чужа земля. Це - Україна», - Роман Безсмертний про Донбас і Крим

5.11.2018

 Роман Безсмертний – відомий український політик. Був депутатом чотирьох скликань, Віце-прем'єр-міністром України з питань адміністративно-територіальної реформи, заступником Глави Секретаріату Президента України, послом у Білорусі, представником у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході, один із авторів Конституції України.

Він знає усю «політичну кухню» країни зсередини, але співпрацювати із нинішньою владою категорично відмовився, бо не зміг працювати з тими, кому держава не потрібна.

Себе називає людиною не з їх колоди карт, адже має інші цінності. В українській політиці наразі не бачить тих, з ким готовий бути в одній команді.

Кілька місяців тому Безсмертний відкрито заявив про рішення йти на президентські вибори, адже «втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти».
 
Тепер їздить  регіонами, спілкується з людьми і ділиться власним баченням того, якою має бути і буде Україна.


У рамках загальнонаціональної дискусії «Велика Україна можлива!» 4 листопада відвідав Житомир. Люди питали у майбутнього кандидата в президенти, як оцінює реформу децентралізації, чи підтримує ідею створення Міністерства ветеранів, яким чином планує повертати окуповані території, про ринок землі, зміни в законодавстві тощо.

Про нову Конституцію і кадри

Роман Безсмертний наголосив, що у першу чергу потрібно змінювати зміст Конституції України: «У 90-х роках цей документ вирішував першочергове завдання - бути Україні чи не бути. Сьогодні суспільство вже давно переросло у своєму розвитку Конституцію. Час відповісти на питання – а якою бути державі? Тож усі претензії до Конституцій цілком виправдані. В основу нової Конституції мають бути покладені не повноваження державних органів, а права та інтереси людини. Конче потрібне перезаснування держави - інший суд, інша армія, інша система місцевого самоврядування і модель виконавчої влади. Я прихильник парламентської системи управління. Очевидно, що вона сильніша. Нинішня ситуація в країні – це наслідок того, що попередня управлінська система провалилася».

Загалом Безсмертний відзначає, що в Україні колосальна проблема з кадрами, а це дуже важлива річ для кожної держави, ними не можна розкидатися. Посадовців закликає цінувати і берегти виконавців. Разом з тим, політик вважає, що не варто на керівні посади запрошувати іноземців. Його принцип співзвучний із Шевченковим «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Для Безсмертного «диплом – це не знання, а знання – не досвід, досвід – не патріотизм». 

Про Велику Україну

Перезаснування країни, говорить політик, можливе з урахуванням кількох важливих моментів. Люди мають зрозуміти, що їх єдність у різноманітності, свобода - у відповідальності, а сумління – в діях, тобто виконанні законів. Наше зло у тому, що людям все рівно, який закон не виконувати. Потрібно разом вчитися порядку і виконанню законів. Всім є над чим працювати. Треба вміти і воювати, і прибирати.

«Українці постійно живуть у стані меншовартості, недооцінюють себе і ту роль, яку відіграли в історії становлення своєї та сусідніх держав, - продовжує Безсмертний на зустрічі в Житомирі. - Ми маємо право претендувати на принцип «Де українці, там Україна». Він має бути головним в реалізації ідеї Великої України. У наших сусідів є свої амбітні проекти. У поляків - це Річ Посполита від моря до моря. Є Велика Румунія і Велика Угорщина. На сході у нас «Рускій мір». Було ще Велике князівство Литовське, Османська імперія.  Свою велику країну ми ще збудуємо і це завдання нинішнього покоління. Глобальні вітри обдувають Україну, але вона вистоїть. Ми маємо визначитися: або порядок, або бардак, який приведе до наступної революції».

Про ринок землі

«Нам якомога швидше потрібен запуск цивілізованого ринку землі. Треба вольове рішення по обігу землі, підкріплене змінами у законодавстві. Йдеться не лише про продаж, але й обмін, дарування землі, передачу в спадок, - каже Роман Безсмертний. – Агрохолдинги, у такому вигляді як зараз, права на існування не мають. Має бути конкуренція, бо коли ми допускаємо монополізм і землею в межах одного району чи області володіє одна компанія, це безкінечна лінія, що передбачає корупційну складову. Необхідно створити об’єднання  фермерів, орендарів, власників, встановити межі об’ємів власності й оренди землі. Контролювати цей процес. Коли, хтось бере землю, має показати, що має відповідні знання, техніку для її обробітку, можливість повноцінно платити за неї».
 

Про реформу децентралізації

Роман Безсмертний над адміністративно-територіальною реформою працював ще 13 років тому. За його словами, тоді пішов на компроміс і відступив. Якби цього не сталося, сьогодні Україна була б процвітаючою, а війни на сході не було. 

«Реорганізація місцевого самоврядування потрібна була ще тоді. У нинішній процес децентралізації необхідно вносити зміни, аби зробити кожен район самоврядним. Не можна робити речі «у завтра» з «післязавтрашнім» підходом. Нам не треба проміжних ланок між людиною і державою», - зауважив Безсмертний.

Про Міністерство ветеранів і реформу армії

«Таке міністерство має бути обов’язково. Треба враховувати досвід країн, які у стадії війни перебувають давно. Це не соціальна політика, як чомусь вирішили у нас, це ідеологія держави. У контексті цього варто говорити не лише про соціальні гарантії ветеранів війни та їх родин, але й оборону, патріотичне виховання. Дивує, що Кабмін стільки часу «волинить» це питання», - резюмує політик.

Для Безсмертного важливо, щоб в країні нарешті почали розуміти, що армія – це не лише техніка і зброя, а й люди – солдати, офіцери. Досі вони сприймалися як щось вторинне. Головною цінністю в армії має стати людина, яка там служить. Безсмертний також виступає за контрактну армію відповідно до стандартів НАТО, прийняття законів про зброю, оборону, територіальну оборону тощо.

Про війну і повернення Криму та Донбасу

«Крим, Донбас, Азов. Що буде далі – ми не знаємо, але воно буде, якщо не змінювати нічого в країні. Будь-яка війна на другий рік стає бізнесом, з обох боків. Нам треба визначитися: ми воюємо чи торгуємо. РФ має припинити постачати зброю, а для цього  західні партнери, які підтримують Україну, мають взяти на себе гуманітарну допомогу окупованим регіонам і контролювати, щоб росіяни не перетинали кордон зі своїми вантажами. Треба сформулювати план безпечної реінтеграції Донбасу. Працювати з людьми, які залишаються там, налагодити комунікацію. Між нами тисячі смертей. Викиньте ідею, що це чужа земля. Це - Україна, - стверджує кандидат на посаду президента Роман Безсмертний. - Земля – це ще не суспільство, суспільство – це люди. Ми мусимо вести перемовини, їхати туди і вертати людей. Я буду вимушений йти на перемовини і зробити все, щоб вирвати людей з пекла. Тут мова уже не про мене, а про порятунок нації. Путіну відверто байдуже, що буде з українським чи російським народом. Для себе особисто я розрізняю Кремль і 150 мільйонів жителів РФ, навіть якщо 70% з них із вавкою в голові».
 
 
 
 
 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Менеджери й інженери, співробітники офісу та виробничого цеху в одному човні - це команда компанії «Кромберг енд Шуберт» на змаганнях з...