Вибори фальсифікуватимуть за рахунок комісій?

29.08.2012

Після того, як були сформовані окружні виборчі комісії, стало зрозуміло – влада буде фальсифікувати вибори. Для того, аби побачити це, не треба далеко іти – варто розглянути склад хоча би однієї житомирської ОВК.

Учора на першому засіданні комісії були присутні 11 чоловік із 18. В принципі, кворум для проведення був, але він був критичним. Майже половини членів не було на місці.

Чому? Відповідь проста – до житомирської ОВК увійшли люди із Луганську, Донецьку та Криму.

Більшість із них не знала, що їм треба їхати в ОВК аж у Житомир.

Голова ОВК Тамара Яремчук у коментарях розповіла, що не розуміє, чим керувались партії, коли подавали кандидатури на членство в окружних комісіях лише з одного регіону.

Учора не приїхали на засідання люди із Криму та Луганську. 

Нагадаємо, що до складу ОВК увійшли представники партій «Руська Єдність», «РУСЬ ЄДИНА», «Руський блок», «Єдина Родина» та інших, ще менш відомих партій.

До ОВК не увійшли представники УДАРу чи Свободи, а натомість купка дрібних партій,що висували по 1 кандидату, будуть робити погоду в усіх ОВК країни.

Експерти кажуть, що головна проблема, яка виникла при формуванні ОВК у тому, що не було окремого формування кожної окружної комісії.

Але формально ЦВК усю процедуру провела чисто і прозоро.

Як влада використає членів ОВК?

В Україні один пул із 25 партій нібито формував особисто Андрій Клюєв. Під час жеребкування значний ряд партій із цього пулу отримали місця в ОВК. Зрозуміло, що ці партії подавали людей із Луганську чи Донецьку в ОВК по усій Україні.

Коли їм зараз почали телефонувати із ОВК та запрошувати на засідання, то з’явилась реальна проблема – треба їхати із Луганську чи Сімферополя на засідання у Житомир.

І тому таких членів ОВК зараз, нібито, будуть замінювати у терміновому порядку. В деяких округах це вже почали робити.

Утім був іще один пул, який був сформований, за чутками, кримчанином Львою Мірімським. І його партії також потрапили під час формування ОВК до комісій.

В принципі, це міг би бути хороший бізнес – продати Клюєву своїх членів ОВК.

За зміну одного члена ОВК партія платить начебто біля 5 тисяч доларів.

Утім, зробити бізнес їм не вдалось, адже партії влади легше натиснути, аніж викладати мільйони за правильних членів ОВК.

Ймовірність фальсифікацій на виборах дуже висока, адже усі комісії під контролем партії влади.

Те, що учора на засідання ОВК прийшла критична кількість членів – це вже сигнал для опозиції.

Сигнал про явну небезпеку, адже за рішенням владної партії ОВК можуть збирати чи не збирати, голосувати чи не голосувати, фальсифікувати чи не фальсифікувати вибори.

Євген МІЩЕНКО, політичний оглядач та аналітик

спеціально для Першого житомирського

 


 
Останнє з категорії
 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «Я десантник Збройних Сил України», -  майже 600 військовослужбовців строкової служби ДШВ присягнулись на вірність українському народові. Мрія отримати...
 Тисячі житомирян долучилися до святкування нового для Житомира фестивалю. Свято Михайлівської започаткував кандидат у народні депутати Гундич Ігор. Подібні...