У Рижука вважають, що у нас тільки один сусід – Росія?

13.06.2011

 Вчора, голова облдержадміністрації Сергій Рижук привітав росіян з Днем незалежності Росії, - повідомляє офіційний сайт обласної адміністрації.

«День Росії, - йдеться у привітанні, – свято свободи, громадянського миру і злагоди всіх людей на основі закону й справедливості. Це свято — символ національного єднання і спільної відповідальності за сьогодення і майбутнє Росії».

Сергій Рижук побажав російському народу міцного здоров’я, оптимізму, спокою і миру, - йдеться у повідомленні прес-служби.

Натомість офіційного привітання з Днем незалежності Польщі (11 листопада) на сайті немає. Не вітала адміністрація 23 жовтня Угорщину зі святом незалежності. В архівах сайту 1 січня 2011 року не було привітання з Днем незалежності Словаччини. Немає на сайті вітання для Румунії (23 листопада) та Молдови (27 серпня). Не було минулого року вітання для Білорусії – ані 3 липня у День незалежності, ані 27 липня в День ухвалення Декларації про суверенітет Білорусії.

В повідомленні житомирської обладміністрації російське свято 12 червня називали і «Днем Росії», і «Днем незалежності Росії». Насправді, через присутність в колишній назві свята слова «суверенітет» 12 червня часто помилково називають «Днем незалежності».

12 червня 1990 першим З'їздом народних депутатів РРФСР була ухвалена «Декларація про державний суверенітет РРФСР». 12 червня стало святковою датою з 1992 року, за постановою Верховної Ради Російської Федерації як «День прийняття декларації про державний суверенітет Росії».

У Декларації йдеться про те, що Росія залишається в складі СРСР, і в офіційних документах свято ніколи так не називалося.

Нагадаємо, що 12 червня 1998 Борис Єльцин у своєму телевізійному зверненні запропонував перейменувати свято в «День Росії». Офіційно ця назва була присвоєна з 1 лютого 2002 року.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...