«Фронт Змін» має своє бачення земельної реформи

19.09.2011

Про своє бачення перспектив впровадження ринку землі в Україні розповів в ефірі обласного телебачення голова обласної організації «Фронт Змін» Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба партії.

«Якщо ми говоримо про земельну реформу, на мою думку, основна мета реформи в тому, щоб люди, які працюють на землі, могли на ній працювати і надалі та отримувати такий прибуток, щоб відчули, що володіння землею є більш вигідним, ніж її продаж та разовий дохід. Саме цієї мети ми в законопроекті не бачимо», - констатує факт недоліків земельного законодавства Геннадій Зубко.

За переконанням депутата обласної ради, в пріоритеті земельної реформи повинні бути люди, які працюють на землі. Земельна реформа повинна створити умови, щоб саме аграрії могли викупити землю, працювати далі на ній і зробити так, щоб Україна була самодостатня в продуктах харчування.

«Сьогодні в законі передбачено переважне право на придбання землі. Але це право надається державі або місцевим радам. Постає питання регулювання земельних відносин з боку держави й виникає сумнів щодо їх прозорості. У місцевих рад грошей на придбання землі немає. Держава має переважне право на придбання землі й тут виступає на сцену чиновник. Цей чиновник може або відмовитись за певну винагороду від переважного права на земельну ділянку, або підготувати потрібний масив землі для певного інвестора. У цьому сенсі державне регулювання не є ефективним», - стверджує голова обласної організації партії.

За його словами, «Держзем з одного боку стає регулятором земельних відносин, з іншого – оператором. Держзем зможе купувати, продавати, надавати земельні ділянки в оренду. Ефективність саме такої організації земельних відносин викликає сумніви.

«Наскільки оператор ефективний, якщо він регулює земельні відносини та їх виконує? І, взагалі, чи будуть інші оператори на ринку? Питання не врегульовані. А інвестиційна привабливість в України для зовнішніх і внутрішніх інвестицій саме в землі. Земля – це той об’єкт, в який потрібно вкладати кошти. Сільськогосподарська діяльність дасть змогу розвиватися будівництву, виробництву сільськогосподарських машин, запчастин до них. Це дасть можливість розвивати економіку в цілому. Перед ухваленням Земельної реформи потрібно узгодити суперечливі питання. Без чіткого врегулювання земельних відносин далі рухатись не можна. Головним здобутком земельної реформи має бути те, щоб власність землі була вигідніша ніж її продаж», - підсумовує сказане Геннадій Зубко.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...