Розенблат переміг НАБУ: детективам загрожує в’язниця. ФОТО

14.06.2019

 Борислав Розенблат за два роки у судах відстояв свою честь та гідність і як народного депутата, і як громадянина України.

Про це  він повідомив журналістам під час прес-конференції 14 червня у Житомирі. За два дні до цього Шостий Апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу НАБУ та ГПУ, залишивши рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у силі. Зокрема, наприкінці вересня минулого року саме цей суд задовольнив позов Розенблата щодо визнання протиправними дій детективів НАБУ.

Адвокат Ружена Ляшенко зауважує, що на таке рішення очікували з самого початку, адже справа побудована на порушеннях і провокаціях, вона не мала судової перспективи і всі це розуміли, втім навмисно затягували процес.

«Це справа «з повітря». Ми витратили більше часу, ніж планували, адже стикнулися із перешкодами зі сторони правоохоронних органів і прокуратури, - говорить Ляшенко. – Представники НАБУ пропускали засідання, змінювалися судді, а саме рішення засекретили, тому ми не можемо його оприлюднили у повному обсязі. У ДБР зараз перебуває 5 проваджень проти детективів НАБУ та САП за халатність, провокації хабара, тощо».

Ще один адвокат – Володимир Красовський додає: усі сторони процесу здивовані, що були допущені такі протиправні дії по відношенню до Борислава Розенблата. Всі  вони були здійснені ще до реєстрації кримінального провадження в липні 2017 року.

«Один із детективів, як видно з матеріалів справи, вважає, що сам закон – це злочин, а його автор вчиняє протиправну діяльність. На його думку, закон законопроект №1351-1 про видобування та реалізацію бурштинуне вирішує питання незаконного видобутку. У судах говорили, що дана справа жодного відношення до народного депутата не має, він там виявився випадково, але докази говорять протилежне. Це відверто сфабрикована справа, замовлення в інтересах певних осіб», - пояснює Красовський.

Розенблат відзначає, що багато людей повірили цій  «справі», головна мета якої –  припинити легалізацію незаконного явища, знищити репутацію народного депутата і досягнення його політичної діяльності. Усі кошти від незаконного видобутку бурштину в кількох регіонах країни осідали в кишенях представників поліції, прокуратури і СБУ. А в оточенні самого Артема Ситника (директор НАБУ, - прим.ред), каже Розенблат, були помічені люди з кримінальним минулим, які також займалися незаконним промислом.

«Дії агентів НАБУ по фабрикуванню справи проти мене та вчинення провокацій були незаконними, - відзначає під час прес-конференції Борислав Розенблат. – Я витримав два роки замовного «чорного» піару і бруду, втім, зумів довести, що в цій країні можливо захистити свої права у правовому полі – без хабарів, договорняків і «телефонного права». Це прецедент, адже вперше в історії країни дії правоохоронців були визнані незаконними. З самого початку ця операція була націлена на знищення законопроекту, для прийняття якого в лютому 2017 року не вистачило 4 голосів. Усе  подальші заяви і виступи – це маніпуляція і брехня, аби ввести в оману суспільство. НАБУ виконували замовлення, щоб знищити мою репутацію. Режисерами «фільму», який активно крутили, стали саме детективи НАБУ, які зараз на пенсії, бо це була їх фінальна справа. Попри це, уникнути відповідальності їм не вдасться. Всі дії правоохоронців були поза межами закону, втручанням у моє особисте і професійне життя. Вони казали, що Розенблат сховається, втече, бо їм так було вигідно, щоб нічого не пояснювати. Я залишився, відвідував ВРУ, ходив на ефіри, боровся і виграв, не дав можливості цій каральній машині знищити мене».

 Борислав Розенблат підготував позов проти Національного антикорупційного бюро України щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди, завданої протиправними діями НАБУ. Сума позову – 100 мільйонів гривень. Після задоволення судом цього позову, ці гроші будуть перераховані до бюджету Житомира на ремонт доріг.

«Ця умова чітко прописана у позовній заяві, що отримувачем коштів буде управління капітального будівництва Житомирської міськради, - наголошує Розенблат. – Головне, це не гроші, а моє чисте ім’я».
 
Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Косуля
У Житомирі дитинча косулі гуляло містом. Дику тварину помітила перехожа, яка поспішала на роботу. Перелякана тварина пішла за жінкою просто у її робочий...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...