Новий кодекс та зміни місця голосування - сьогодні в Україні стартує виборча кампанія

5.09.2020

Від сьогодні, 5 вересня, починається виборчий процес місцевих виборів та стартують основні заходи ЦВК із підготовки до голосування 25 жовтня.

За наступні 50 днів до голосування реалізують такі етапи календарного плану виборів:

- подання до Центрвиборчкому копій рішень керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій - до 6 вересня;

- висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів в депутати - 15-24 вересня;

- оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів - до 2 жовтня;

- початок передвиборної агітації - з наступного дня після прийняття рішення про реєстрацію кандидата;

- відправка запрошень виборцям - до 15 жовтня;

- день голосування - 25 жовтня, з 08:00 до 20:00;

- оголошення результатів - 3-6 листопада.

Голосування за представників до місцевих органів влади відбувається кожних 5 років. Обирають кандидатів в депутати міських, районних, обласних рад, мерів міст, голів сільських і селищних рад.

Цього в зв'язку з вступом в силу нового Виборчого кодексу для населених пунктів від 10 тис. жителів вибори до місцевих рад організуються за новою пропорційною системою з відкритими списками, без можливості самовисування кандидатів.

Обов'язкове дотримання гендерної квоти - не менше 40% представників однієї статі в списку партії. В бюлетенях буде вказано не тільки перелік партій, але і список кандидатів від кожної політсили, за яких також можна віддати голос. Кожен виборець 25 жовтня одержить для заповнення кілька бюлетенів: для голосування за кандидатів на посаду міського (селищного) голови; депутатів в обласні, міські, районні ради.

Відбудеться також голосування в утворених територіальних громадах після укрупнення районів. Їх кількість скоротилася до 136.

Змінити місце голосування зпа фактичним місцем проживання можна до 10 вересня. Відповідну заяву можна подати онлайн в "Кабінеті виборця" на порталі "Держреєстр виборців" з використанням електронного підпису.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Школа карантин
Новий навчальний рік став справжнім викликом для шкіл. В умовах пандемії заходи безпеки там не поступаються тим, що, мабуть, є в секретних лабораторіях. Все для...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...