Місцеві вибори на Житомирщині будуть найбільш жорсткими за всю історію області, – політтехнолог

27.03.2015

Попри дискусію навколо можливого перенесення дати місцевих виборів на 2016 рік, основні політичні партії вже розпочали підготовку до виборів депутатів місцевих рад Житомирської області.

Про це в коментарі Першому житомирському повідомив політтехнолог Петро Щербина.

«У більшості міст будуть жорстокі кампанії та несподівані результати. Найцікавішими традиційно стануть вибори міського голови Житомира, проте нинішні потенційні кандидати відзначаються лише в’ялою псевдоактивністю. В Коростені головним чинником виборчої кампанії буде рішення чинного міського голови Володимира Москаленка щодо висування своєї кандидатури. Аналогічна ситуація в Малині – все залежатиме від рішення нинішнього голови Коростенської райради Юрія Рудченка щодо власної кандидатури. В Олевську місцевий громадський активіст Олександр Ніколайчук у разі успішної передвиборчої кампанії може не залишити шансів своїм конкурентам», – повідомив політтехнолог.

На думку експерта, адміністративний ресурс на виборах 2015 року не відіграватиме ключової ролі.

«Останні, кому вдавалося максимально ефективно використати адміністративні можливості у передвиборчій кампанії – це команда екс-голови Житомирської ОДА Сергія Рижука та його заступника Олександра Нікітюка. В умовах посилення контролю з боку громадськості за діями органів влади, повторити електорально-адміністративні «подвиги» регіоналів буде важко. Тим більше, що в Житомирські області очікується заміна ще декількох голів районних адміністрацій, які до місцевих виборів не встигнуть конвертувати роботу владного механізму в результат виборів. Швидше за все, владі доведеться робити ставку на лідерів громадської думки, які б потім могли очолити районні ради з розширеними повноваженнями.

Коментуючи чутки щодо можливої заміни керівництва Житомирської області, політтехнлог зазначив, що ця інформація не має жодного підґрунтя, адже протягом останніх місяців Житомирщина покращила свої позиції в рейтингу областей за основними економічними показниками, а голова облдержадміністрації Сергій Машковський зумів стати аполітичною фігурою, зосередившись на реальному секторі та підібравши команду фахових заступників. Разом із тим, найближчим часом може загостритися протистояння керівництва області з нардепами-мажоритарниками, в т.ч. і через принципову позицію голови ОДА щодо припинення незаконного видобутку бурштину.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...