Кроки Дебоя від розрухи на Пивзаводі до розрухи в місті

23.02.2014

У 2010 році за кандидатуру міського голови Володимира Дебоя, який на той час був представником Партії регіонів і заступником губернатора, проголосувало 15 372 житомирянина. Таким чином 7,1% виборців дали право Дебою керувати містом наступні 5 років.

Свою прихильність до партії влади Дебой висловлював не один раз. У 2012-му став головою міської організації партії, посунувши з поста Миколу Туфанова.

Щоб зрозуміти, чого у Житомирі окрім захоплення обласної адміністрації люди вимагають і відставки Дебоя, варто просто згадати, як він цим містом керував: що реально зробив, чим «прославився» і за що йому кричать «Ганьба!».

Серед найгучніших скандалів Дебоя – бажання купити собі за гроші міської ради автомобіль. Ця історія розпочалась в 2011 році – за 600 тисяч гривень йому приглянулась Toyota Highlander. Він намагався заховати це рішення, щоб його помітили не відразу: заклав ці гроші як поповнення статутного фонду одного із комунальних підприємств. Але приховати не вийшло – про це дізналась громадськість і під шаленим тиском він від авто відмовився. Хоча і відмовився не відразу: нахамив журналістам, кілька разів намагався повторно заховати ці гроші у бюджеті, щоб за них проголосували. Тоді ж активісти ДемАльянсу подарували йому велосипед, на який зібрали гроші прямо на Михайлівській. Дебой досі їздить на службовій ”Шкода Октавія”.


ДемАльянс дарує Дебою велосипед, який у нього потім вкрали

У Дебоя не складались відносили і з журналістами – на першу свою сесію він намагався не пустити їх у сесійну залу, а відправити на балкон. Але це йому також не вдалось.

ЗЕМЛЯ

Про роздачу землі регіоналом Дебоєм писати можна довго: кілька проектів щодо виділення земельних ділянок депутатам, якими він намагався «розрахуватись» за правильне голосування за бюджет, досі в порядку денному сесії, що скликається на 27-ме лютого. В районі аеропорту також мало вирости ціле котеджене містечко, землю в якому він обіцяв роздати тим, хто може за неї заплатити.  Він увів нову практику, коли певні люди подавали заяву на отримання ділянки, і вже за 2 місяці поза чергою її отримували, хоча значній частині житомирян для цього треба стояти в черзі багато років. Ділянки на провулку Мар’янівському отримали  комуністи (з часом суд повернув їх у власність міста).

Земля, яку мали роздавати депутатам на черговій сесії

2 ділянки було виділено на Голові Чацького в 2011 році. Земля на Мальованці була поділена під чергову сесію, славнозвісні «дачки Дебоя», як їх охрестили житомиряни, також успішно роздавались міським головою.

ЧИТАТИ. Як Дебою назбирати більшість: рецепт якісного голосування

ТЕНДЕРИ І РЕМОНТИ

Наступне джерело доходів – це закупівля техніки і тендери. Це саме міський голова Володимир Дебой переплатив за трактори 100 тисяч гривень, годував дітей спредом замість масла, купував урни для сміття за завищеними цінами.

Як Дебой переплачував за трактори

Це Дебой намагався завести свою фірму, яка буде обслуговувати ЖКГ замість КВРЖЕПів і без будь-яких фінансових вкладень отримувати прибутки.

За останні роки Дебой намагався вкласти мільйони в ремонти. Це за його каденції було виділено 7 мільйонів на реконструкцію «Ракушки», яка досі стоїть недобудованою. Основна частина витрат – це протизсувні заходи, і перевірити, скільки реально було привезено піску для укріплення «Ракушки» - нереально.

Саме Дебой у бюджет розвитку заклав 5 мільйонів на Михайлівську, 2,1 мільйони за нову бруківку біля Пушкіна. Озвучив плани щодо реконструкції майдану Корольова і обкладення його гранітом аж до «Жовтня».

БУДІВНИЦТВО І СКАНДАЛИ

За каденції Дебоя розгорівся скандал із будівництвом «Епіцентру» на території фруктового саду. Як ми писали раніше, за голосування з цього питання пропонували гроші, які Дебой нібито взяв, але не зміг завести маркет у Житомир, і фруктовий сад досі ніхто не зніс.

Скандал у нього виник і через АТБ, яке зводять на перехресті Театральної та Київської (магазин виходив за червоні лінії, але продовжував будівництво).

Дебой також намагався оформити землю під свої кіоски заднім числом, тому що стоять вони у місті незаконно.

Так хазяйнував Дебой до того, як стати міським головою. Його кіоски Житомирпива

Неодноразово підіймались скандали через ями на дорогах, і зокрема на дорогах у Житомирі. Не зважаючи на виділення мільйонів на їх ремонт, вони лишаються розбитими.

За каденцію Дебоя були доведені до критичного стану комунальні підприємства, зокрема Водоканал і ТТУ. У водоканалу рекордний борг, якого іще не знало місто – 25 мільйонів. Через це люди час від часу лишаються без води на кілька днів, поки міський голова домовиться за нову відстрочку терміну. ТТУ вже неодноразово виходило на майдан через відсутність зарплати. Минулого року люди були доведені до того, що отримували гроші із перервою у пів року. Але Дебой любить вихвалятись тим, як із розвалених тролейбусів він складає нові. А от тільки справді нових не привіз у Житомир жодного.


Люди 5 місяців без зарплати, у відчаї зі сльозами кричать на Дебоя

Ще одна махінація Дебоя стосувалась маршрутних таксі. Він віддав киїській фірмі приміщення ДЕПО і запустви їх на ринок, посунувши перевізників, які працювали вже багато років.

ЧИТАТИ. ДемАльянс виявив у Житомирської влади перевізника-улюбленця

ВІДСІЧНЕ

Ми робили велике розслідування того, хто і куди возить пісок із водосховище Відсічне. Тому що саме міський голова вирішив очищувати дно річки, а замість цього вирив справжні піщані дюни на території водосховища. Влаштував несанкціонований вивіз піску, і замість очищення річки заробляв щодня на його продажі.

Дебой так покращував якість води, що вивіз тонни піску із Відсічного

Але найбільш болісними для міського голови завжди були особисті питання. Це його будинок, який від будує зараз на Гуйві, його сторінка в Однокласниках, і його премії.

Будинок на Гуйві 1 сотка землі у селищі Гуйва може коштувати від півтори до чотирьох тисяч доларів. Квадратний метр такого житла обійдеться забудовнику від 500 до тисячі доларів, залежно від матеріалів та проекту. Володимир Дебой зараз живе у приватному будинку. Цей будинок знаходиться у кооперативі «Труженік», що неподалік Озерного. Також міський голова володіє квартирою у Житомирі.

"Маленьке Межигір'я" Дебоя у Гуйві

Згідно декларації Володимира Дебоя, то у 2012 році він заробив 162 тисячі гривень. Його дружина заробила близько 33 тисяч.

ПРЕМІЯ ДЕБОЯ

На останній сесії відвойовував право на те, щоб самостійно виписувати собі премію. У 2011 році він отримав премії та матеріальної допомоги – 60 тисяч гривень. Інформацію нам надали тільки після втручання прокуратури. Свіжої інформації щодо премій і надбавок у 2013-му році ми досі не маємо.

ЧИТАТИ. Дебой та команда нарахували собі премій майже на чверть мільйона

Але найбільш кумедною виглядає любов Дебоя до соціальної мережі Однокласники. Ми зловили його на тому, що він сидів з телефону в мережі навіть на сесії, записавши відео. Але він спростовував це і казав, що його сторінку зламали.

Сесія іде, Дебой в Однокласниках з мобільного

З міським головою боролись постійно: в першу чергу  Демократичний Альянс, опозиція і журналісти. Але сьогодні він починає хвалитись своїми досягненнями: добудованою школою, яку насправді будували 10 років, а не тільки за каденції мера Дебоя, погашеними кредитами ТТУ, холодною водою цілодобово.

Але не каже, чому тричі розпускався виконком, змінювались заступники, зривались сесії.

Натомість Дебой так довго не хотів відцуратись рідної партії, де був не просто її членом, а керував міською організацією – в робочий час ходив на антифашистські мітинги і зганяв бюджетників під стіни міської ради.

До сьогоднішнього дня ми не бачили його заяви на вихід з партії, тільки з фракції.

«Маленька дитина теж злиться на лікаря, коли той робить йому укол. Ми починаємо розуміти, що укол приніс користь тільки коли подорослішаємо», - так пояснював ще рік тому Дебой,ч ому люди не відчули покращення Януковича і не проголосували за регіоналів у Житомирі.

Чи приніс місту користь укол колишнього регіонала і директора пивзаводу Володимира Дебой?


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Упродовж 7-9 вересня в  Житомирі пройдуть понад трьох десятків заходів, присвячених 1134-річниці заснування  міста. Серед них -  конкурси, парад військових...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...