Кандидати у мери Житомира та партії мають заплатити по 43 тисячі гривень застави

17.07.2020

Ті, хто хоче балотуватися на міського голову Житомира, повинні будуть заплатити орієнтовно по 43 тисячі гривень застави.

Такою ж буде сума для партійних списків до міської та обласної рад.

Знизили застави вчора, 16 липня, завдяки ухваленню Верховною Радою змін до Виборчого кодексу.

Про те, скільки потрібно буде заплатити за участь у місцевих виборах, розповідає Рух ЧЕСНО.

Разом зі зменшенням сум грошової застави парламент запровадив їх на всіх рівнях, тоді як попередня редакція кодексу передбачала, що застави сплачують лише на виборах до великих міст (де від 90 тисяч виборців) та до обласних рад.

Поправки до Виборчого кодексу передбачають, що грошові застави буде запроваджено на всіх рівнях, незалежно від кількості виборців. Однак формули розрахунку різняться.

 

*МЗП – мінімальна заробітна плата

Саме ці формули розрахунку застав парламент підтримав на сесійному засіданні 16 липня.

Отже, грошові застави за партійні списки у громадах, де від 10 тисяч до 90 тисяч виборців, не перевищуватимуть 18 892 грн.

Для великих міст застави орієнтовно будуть такими:

 

Таким чином, кандидат у мери Житомира має заплатити 43 тисячі гривень.

Такими самими будуть застави за партійні списки до міських та обласних рад. Розрахунки є орієнтовними та ґрунтуються на даних Державного реєстру виборців станом на кінець 2019 року.

Точні суми застав визначатиме ЦВК відповідно до актуальних даних про кількість виборців у тому чи іншому населеному пункті.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Косуля
У Житомирі дитинча косулі гуляло містом. Дику тварину помітила перехожа, яка поспішала на роботу. Перелякана тварина пішла за жінкою просто у її робочий...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...