Дебой допомагав Рижуку розбиратися в тарифах перед президентом

1.06.2011

Сьогодні на розширеному засіданні уряду через завищені тарифи вирішили звільнити керівників енергопостачальних компаній у восьми містах. Напередодні ходили чутки, що звільнять і деяких губернаторів.

Перед початком голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк перечитує свою доповідь. Чухає потилицю та закреслює олівцем останній абзац: "Встановлювати тарифи має місцева влада й для цього потрібна рішуча адміністративна реформа!".

Мер Житомира Володимир Дебой підходить до голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука. Роздивляється доповідь губернатора.

- Тарифи частини Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків оподатковуються за спрощеною системою, - пояснює Володимир Дебой, 42 роки. - Тому в них виходить дешевше. Це треба врегулювати, щоб у всіх були однакові податки.

Рижук хапається обома руками за голову та вчитується в доповідь. О 10.05 встає, бо заходять президент 60-річний Віктор Янукович та прем'єр Микола Азаров, 63 роки.

- Торік ми прийняли низку важливих рішень. Що зроблено після того? Нічого! - виходить до трибуни Янукович. - Не може бути строкатості між регіонам в цінах житлово-комунального господарства. У нас єдині тарифні сітки, зарплата виплачується однакова. Мені набридло вести ці розмови по кругу і нічого не робити. Врешті-решт, є голова на плечах у виконавців чи ні?

Микола Азаров совається на стільці, сідає на його край. Потім охриплим голосом 23 хв. читає свою доповідь:

- Треба притягти до відповідальності мерів, які допустили незаконні нарахування комунальних тарифів. Треба визнати безвідповідальність Міністерства будівництва і житлово-комунального господарства та регіональних державних адміністрацій. Профільне міністерство, в першу чергу заступник міністра Хівріч, не впоралося з завданням навести порядок.

Азаров наказує губернаторам звільнити керівників водоканалів та енергопостачальних компаній у містах Дніпропетрвоськ, Бровари, Біла Церква, Енергодар, Севастополь. Знайти відповідальних за збільшення тарифів у Житомирі та Херсоні. Просить Януковича оголосити догану губернаторам цих областей.

Губернатори йдуть усміхнені. Нікого з них не звільнили. Мне цигарку керівник Волинської ОДА Борис Клімчук, 60 років.

- Мені цікавить питання - ми говорили про тактику чи стратегію? - каже. - Очевидно тактику - дії на найближчі місяці, входження в сезон. А де стратегія? У висновку виходить, що "крушники" та прокурори шукають винних та відкривають справи.

Після обіду президент підписав указ про звільнення віце-прем'єра-міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктора Тихонова та голову Севастопольської міської держадміністрації Валерія Саратова.

Анастасія РЯБОКОНЬ, "Газета по-українськи"


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Житомир квіти
В місті відкрили 12 тимчасових місць для торгівлі квітами. Майданчик почав працювати на вимогу людей, які займаються вирощуванням розсади та квітів у власних...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...