Білоруський опозиціонер виїхав з Житомира і попросив політичного притулку в Польщі

21.08.2011

Ігор Коктиш, білоруський опозиціонер, який останні кілька років прожива у Житомирі, поїхав до Польщі шукати політичного притулку, повідомляє його дружина Ірина Тютюнник.

«Ігор ще в 2008 році попросив статус біженця в Україні, але йому було відмовлено без пояснення причин. Ми роками судилися з українською владою, але це до цих пір це ні до чого не привело. Суди постійно відкладаються на невизначений час. Мій чоловік був на межі виживання», - каже Ірина.

Крім того, дружина Коктиша повідомила, що вони кілька разів зустрічали на вулиці деяких міліціонерів, які в листопаді 2010 року підкинули їм і ще декільком білорусам наркотики.

Навіть після такого резонансу даної справи цих людей звільнили з-під арешту. У Коктиша з'явилися реальні підстави побоюватися за безпеку свою і його сім'ї.

Ігоря Котиша запросили на навчання в Польщу по стипендіальній програмі Калиновського, тому що в Білорусії йому не дали отримати вищу освіту через його політичну діяльність.

Як каже дружина Коктиша, термін дії його паспорта давно минув, а білоруське посольство відмовлялося подовжувати його.

Тому для Ігоря було величезним ризиком перетнути українсько-польський кордон. Але він пішов на це, вважаючи, що перебуваючи в Європі, він принесе набагато більше користі своїй країні, ніж в нескінченній боротьбі за своє право нормально жити в Україну.

Нагадаємо, що Ігор Коктиш - координатор Житомирської групи Amnesty International, один з адміністраторів «Революції через соціальну мережу» та організатор акції «Автостоп».


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Володимир Івановський займається створенням особливих мотоциклів, але й автомобіль у нього вийшов гарний. На автомобіль автор проекту – Володимир Івановський...
 Фінальним видовищним матчем дитячого футбольного турніру відкрили вчора, 22 серпня, оновлений стадіон «Спартак Арена», на який завітали кілька сотень...