Білоруський опозиціонер виїхав з Житомира і попросив політичного притулку в Польщі

21.08.2011

Ігор Коктиш, білоруський опозиціонер, який останні кілька років прожива у Житомирі, поїхав до Польщі шукати політичного притулку, повідомляє його дружина Ірина Тютюнник.

«Ігор ще в 2008 році попросив статус біженця в Україні, але йому було відмовлено без пояснення причин. Ми роками судилися з українською владою, але це до цих пір це ні до чого не привело. Суди постійно відкладаються на невизначений час. Мій чоловік був на межі виживання», - каже Ірина.

Крім того, дружина Коктиша повідомила, що вони кілька разів зустрічали на вулиці деяких міліціонерів, які в листопаді 2010 року підкинули їм і ще декільком білорусам наркотики.

Навіть після такого резонансу даної справи цих людей звільнили з-під арешту. У Коктиша з'явилися реальні підстави побоюватися за безпеку свою і його сім'ї.

Ігоря Котиша запросили на навчання в Польщу по стипендіальній програмі Калиновського, тому що в Білорусії йому не дали отримати вищу освіту через його політичну діяльність.

Як каже дружина Коктиша, термін дії його паспорта давно минув, а білоруське посольство відмовлялося подовжувати його.

Тому для Ігоря було величезним ризиком перетнути українсько-польський кордон. Але він пішов на це, вважаючи, що перебуваючи в Європі, він принесе набагато більше користі своїй країні, ніж в нескінченній боротьбі за своє право нормально жити в Україну.

Нагадаємо, що Ігор Коктиш - координатор Житомирської групи Amnesty International, один з адміністраторів «Революції через соціальну мережу» та організатор акції «Автостоп».


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...