Вікіекспедиція відвідає Коростенський район у 2014 році

13.01.2014

Третя Вікіекспедиція Коростенським районом Житомирської області відбудеться 8 серпня 2014 року.

Еспедицією буде зібрано додаткову інформацію та фотоматеріали про ключові населені пункти Коростенщини.

Раніше експедиції вже проходили селами древлянського краю у 2011 та 2013 роках. Цьогорічна ж Вікіекспедиція покликана повністю закрити «білі плями» на карті Коростенщини.

Як повідомив член президії МГО «Земляцтво житомирян» Петро Щербина, цього року Коростенський район стане рекордсменом серед усіх районів України за кількістюпроведених Вікіекспедицій.

Серед усіх районів Житомирської області Коростенщина взагалі єдина відзначилася подібними заходами. Що не залишалося без уваги – під час першої Вікіекспедиції 2011 року до древлянського краю за внесок у проведення заходу подяками ГО «Вікімедіа Україна» було нагороджено керівництво Коростенського району, а у 2013 році активісти «Вікіпедії» отримали подяки голів Коростенської районної державної адміністрації та районної ради.

«2011 року, за результатами Вікіекспедиції на Коростенщину, до Вікісховища було завантажено 373 фотографії, 2013-го – 97. Було створено і поліпшено понад 30 статей в українській «Вікіпедії», проілюстровано списки пам’яток.

Зібраний матеріал постійно опрацьовується, статті доповнюються. Підсумком трьох експедицій стануть фотогалереї у статті про кожен населений пункт краю, про його відомих уродженців, об’єкти історико-культурної спадщини тощо. Допомогти у цій благородній справі можуть усі небайдужі, адже «Вікіпедію» створюють волонтери у вільний від роботи та сімейних клопотів час», – зазначив ініціатор проекту «Вікіекспедиція», член правління Національної спілки краєзнавців України Євген Букет.

Як наголошують організатори, увійти до складу такої експедиції може будь-хто. Для цього достатньо зареєструватися на сторінці «Вікізустрічі» української «Вікіпедії».

Також учасники цьогорічної, третьої Вікіекспедиції селами Коростенщини зможуть взяти участь у святкуванні Дня села Сушки Коростенського району Житомирської області, яке відбудеться 9 серпня 2014 року та вже стало традицією для древлянського краю.

Організаторами цієї Вікіекспедиції виступили громадська організація «Вікімедіа Україна», міжнародна громадська організація «Земляцтво житомирян» та Інформаційне агентство RegioNews. Захід відбудеться за підтримки голови Коростенської райдержадміністрації та Коростенської районної ради, аграрного підприємства «Добре Поле», газет «Рідне село» та «Вечірній Коростень».

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Найважливіша роль у створенні єдиної православної церкви та отриманні Томосу належить українському народу. Адже Господь почув щирі молитви українців і...
 У рамках робочої поїздки на Житомирщину Президент Петро Порошенко 17 січня взяв участь у подячному молебні за надання Томосу про автокефалію Православної...