Ціни на оренду житла перед Новим роком

27.12.2017

Напередодні Нового року українці активно вирішують, де його краще відсвяткувати. І, як не дивно, все частіше приходять до рішення вирушити в подорож замість звичного дивану і олів’є. Основними напрямками по країні традиційно залишаються Львів та Київ, поступово їх наздоганяє Одеса. Цей сезонний ажіотаж щорічно впливає на ціноутворення на ринку добової оренди квартир.

Серед жителів Житомира теж чимало охочих відвідати популярні туристичні точки України. І досвідчені туристи і мандрівники-новачки не відмовляться від казкових свят у Львові чи столиці. Але до яких цін варто бути готовим?

У порівнянні з минулим роком, ціни на добову оренду житла виросли в середньому на 10-15%. Саме такі цифри називають експерти найбільшого порталу подобової оренди житла в Україні – Doba.ua. Але таке зростання ціни відбувалося поступово, на відміну від різкого підйому цін в другій половині осені – в період бронювання квартир для святкування Нового року.

Одесу можна назвати новачком на новорічному ринку подобової оренди, адже зазвичай квартири біля моря користуються попитом у літній період. Однак завдяки тому, що останні кілька років тут дбають про масштабні зимові розваги, туристи їдуть сюди і взимку.Тому цього року за однокімнатне житло в Одесі просять на 15% більше, ніж у минулому — 1000 грн, за двокімнатне – 1900 грн, за трикімнатне – 3100 грн.

Київ опинився на другому місці після Одеси. Для тих, хто приїжджав до столиці на головну ялинку в минулому році, святкова оренда однокімнатної квартири коштувала трохи дорожче 1000 грн. В цьому її ціна збільшилася в середньому на 200-300 грн. За двокімнатні та трикімнатні тепер просять від 2200 грн і 3500 грн відповідно. Звичайно, квартира у центрі Києва дорожча, ніж, наприклад, на Лівому березі. Хоча й там все залежить від стану житла.

Перед Новим роком естафету першості як за кількістю орендованих квартир, так і за їхньою вартістю, тримає Львів. За даними аналітиків Doba.ua, минулого року ціни на однокімнатні квартири тут стартували від 1450 грн, в поточному — від 1600 грн. Для того, щоб орендувати двокімнатну цього року, треба заплатити 2500 грн, трикімнатну – 4000 грн. Для порівняння,тогорічна оренда двокімнатної квартири у центрі Львова коштувала 2250 грн, а трикімнатної  – 3780 грн.

Експерти також зазначають, що підвищення цін на житло перед зимовими святами – звичне явище і досвідчені мандрівники вирішують проблему проживання ще восени. Наприкінці жовтня близько 40% квартир вже заброньовані на період новорічних святкувань.

На період з 28-29 грудня по 3-5 січня ціни зростають в 3-4 рази. Деякі власники можуть і до Різдва протримати ціни, вищі від звичайної вартості на 50-60%. Потім вони повертаються до передноворічних показників. Для прикладу, якщо звичайна оренда однокімнатної квартири становить 500 грн, то на Новий рік уже 1500 грн. Ця тенденція не стосується гірськолижних курортів, де вартість зростає з приходом високого сезону в кінці листопада і тримаються до середини лютого.Крім цього, варто відзначити й іншу особливість новорічної оренди. Власники житла здають його не менше, ніж на 3 доби, дехто наполягає й на тижневій оренді.

Попри те, що ціни на оренду у новорічну ніч кусаються, охочих організувати свято на винайнятій квартирі чимало. І якщо для туристів питання житла стає проблемою, для власників квартир Новий рік – подвійне свято. Навіть ті, хто займається здачою житла в довгострокову оренду, намагаються відхопити свій шматок пирога і здають квартиру подобово, доки орендарі їдуть в гості до рідних.

 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
ДТП
Камерами відеопостереження зафіксована подія, що сталася 31 травня близько 10:25 в Житомирі, на пішохідному переході, в районі ринку «Хмільники» на Богунії. Про...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...