Сухомлин хоче запустити Інтерсіті через Житомир за півтора року

12.05.2021

Вже за 18 місяців через Житомир планують запустити Інтерсіті та відкрити нові напрямки руху потягів до східної та західної України.

Для цього потрібно електрифікувати ділянки залізниці між Житомиром і Новоградом-Волинським, а також реконструювати міст на в'їзді в місто.

Планами розширення залізничного сполучення поділився міський голова Сергій Сухомлин:

"Фактично всі потяги ідуть в обхід Житомира: через Коростень, Бердичів. Житомир залишається без транзиту. Саме електрифікація цієї ділянки дасть змогу запустити через Житомир із Києва на Львів та інші міста східної та західної України потяги, у тому числі Інтерсіті".

Сухомлин розповів, що в держбюджеті передбачено 535 млн грн на електрифікацію цієї ділянки, а Укрзалізниця взялася реалізувати цей проєкт за 18 місяців.

"Приблизно три роки тому ми починали цей проект із міністерством і тільки в цьому році в бюджеті заклали суму 535 млн грн на електрифікації цієї ділянки. Місяць тому була нарада в міністерстві. Залізниця термін 18 місяців на реалізацію проєкту і після цього через Житомир має піти Інтерсіті та інші потяги", – деталізував мер міста.

Паралельно із електрифікацією ділянок у Житомирі планують реконструювати аварійний міст в районі залізничного вокзалу. Проєкт реконструкції розробили у 2016 році, наразі вносять зміни.

"Є домовленість із Укравтодором, що вони беруть на себе фінансування реконструкції мосту. На сесії ми заклали співфінансування. Є надія, що в цьому році почнуться роботи", – зазначив Сергій Сухомлин.

Вартість реконструкції мосту становить понад 200 млн грн.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...