Культура
1.07.2011
На початку минулого століття житомиряни випивали спирту не багато

Корбутівка, Альбінівка (Тетерівка), Вацьків (Глибочиця) та Смаківка - всі ці села та хутори з’явилися завдяки шинкам, які стояли при в’їзді у Житомир. Краєзнавець Георгій Мокрицький розповідає, що сіл навколо Житомира не було. Навколо шинків поступово почали з’являтися будинки, у яких жила обслуга, бо у шинках не тільки можна було випити, а й відпочити, напоїти коней тощо.

«В Україні немає цензури, проте є тиск», - Андрій Куликов
1.07.2011

«Коли ми ведемо мову про цензуру, ми звужуємо насправді. Так само коли ведемо мову про тиск, ми звужуємо, і говоримо або про тиск влади, або про тиск з боку опозиції. Але є ще і тиск з боку аудиторії – він відбувається постійно…», - каже журналіст Андрій Куликов. Про цензуру, тиск на медіа та доступ до публічної інформації йшлося на круглому столі в «Кавоманії».

Житомирська горілка міцністю 40% коштувала 7 рублів за відро
1.07.2011

Сьогодні Житомирський лікеро-горілчаний завод святкує ювілей – 115 років! Історія Житомирського ЛГЗ пускає своє коріння в далеке XIX століття, коли волинський губернатор з примітній прізвищем Синельников розпочав реконструкцію Житомира, в результаті якої виникла нинішня вулиця Першого травня, на якій і знаходиться лікеро-горілчаний завод. 

Нумерологи кажуть, що Дебой народився під цифрою 7
30.06.2011

У День народження міського голови, «Перший» пропонує нумерологічний аналіз дати народження мера. Люди, які народились 30 червня 1969 року, живуть під цифрою 7. Нагадаємо, що номер службового автомобіля Дебоя – 007.

Житомирські вчені додумались, що ріпак рятує від радіації
30.06.2011

Щоб очистити землю від радіації за допомогою ріпаку треба 100 років. Якщо висівати якусь інші культуру – то 300 років, тому житомирські вчені переконують, що ріпак для Полісся – це ідеальна рослина.

«У Азарова на городі картопля не вироджувалась», - губернатор Рижук
30.06.2011

«Наші вчені стали такими хитрими, що виводять такі сорти картоплі, які вироджуються через чотири роки! Про це я сказав Миколі Азарову. Він був здивований, бо коли він садив картоплю у себе на ділянці, вона і через десять років не вироджувалась», - сказав голова Житомирської обласної адміністрації Сергій Рижук на засіданні обласної колегії.

30.06.2011

Житомирський міський голова Володимир Дебой сьогодні святкує свій 42-й День народження. На посаді міського голови він його святкує вперше. «Перший» поцікавився у депутатів міської ради, які подарунки приготували їхні фракції меру у його перший день народження на цій посаді.

Бочковський порадив журналістам не хизуватися тим, що вони «четверта влада»
30.06.2011

Випуск спеціалістів та бакалаврів спеціальності «Видавнича справа та редагування» Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся сьогодні в приміщенні Телецентру.

КП «Реклама» тепер керуватиме колишній редактор газети «Місто» - Володимир Шуст
30.06.2011

Представлення нового начальника директора комунального підприємства «Реклама» відбулося сьогодні. Ним став Володимир Шуст, депутат міської ради від Партії Регіонів.

Житомиряни почали здавати кров недоношеній трійні
30.06.2011

У міському «Центрі крові» вже взяли кров у перших чотирьох донорів для новонароджених братиків та сестрички, ще шестеро чекають своєї черги.

Мер Житомира святкує свій День народження у Іллічівську
30.06.2011

Житомирський міський голова Володимир Дебой відсвяткує свій 42-й день народження у місті Іллічівськ, Одеської області. Туди він поїхав у відрядження на запрошення Асоціації міст України на сьомий Український муніципальний форум.

У Житомирі можна чекати підтоплень, якщо підуть інтенсивні опади
29.06.2011

«У Житомирі з підняттями води у річках проблем не буде через його розташування. Якщо опади посиляться, то в окремих районах можливі підтоплення», - говорить  Дідківський.

Гідрометцентр попереджає про загрозу паводків
29.06.2011

Гідрометеорологічний центр попереджає про підвищення рівня води 29-30 червня на річках. На Житомирщини очікується зростання рівня води на 0,3-1 м. Про це йдеться в повідомленні Гідрометцентру.

У Житомирі троє новонароджених терміново потребують донорської крові
29.06.2011

Два братики та сестричка, які зараз перебувають в Житомирській обласній лікарні, потребують донорів крові, - повідомляє батько дітей. 15 червня у Лугинах його дружина народила четвірню. Наразі одна дитина загинула, а троє перебувають в реанімації.

Дебой поповнить бюджет міста на 34 мільйони гривень?
29.06.2011

На найближчу сесію Житомирської міської ради винесено питання про надання дозволу продати з аукціону землю у районі Ботанічного саду розміром 5,4 га. За даними експертів та ріелторських фірм з нерухомості, вартість однієї сотки землі може коливатися від 6 до 10 тисяч доларів.

 
 Найважливіша роль у створенні єдиної православної церкви та отриманні Томосу належить українському народу. Адже Господь почув щирі молитви українців і...
 У рамках робочої поїздки на Житомирщину Президент Петро Порошенко 17 січня взяв участь у подячному молебні за надання Томосу про автокефалію Православної...