МОН хоче 3,3 млрд на антисептики для шкіл взяти із субвенції на зарплату освітянам

4.09.2020

Гроші на антисептики й маски для шкіл МОН хоче передбачити в освітній субвенції. Але не шляхом збільшення субвенції, а додавши ще одну статтю витрат, на що може бути використана субвенція у випадку залишку. Однак не у всіх областях в кінці року є залишок.

Про можливість спрямування коштів субвенції на засоби індивідуального захисту повідомив очільник Міносвіти Сергій Шкарлет в ефірі "Право на владу".

Здебільшого з освітньої субвенції фінансуються заробітні плати педагогів. Залишки субвенції (якщо є невикористані кошти) йдуть на матеріально-технічне забезпечення закладів (ремонти, закупівля обладнання тощо).

"На 1 січня 2020 року із минулого року із освітньої субвенції залишилося 5,2 млрд гривень. 1,9 - це цільова субвенція на заробітну плату, а 3,3 млрд - в 2020 році може бути розподілено на певні засоби і заходи, які відповідають постанові №6 Кабміну 2015 року.

Дуже було багато нарікань, що в постанові не було записано саме засоби індивідуального захисту.

Сьогодні підготовлені зміни до постанови, де чітко прописана строка, яка регламентує розподіл цих 3,3 млрд грн на закупівлю масок і дезінфекційних засобів", - розповів Шкарлет

Проте співзасновниця ГО "Батьківський контроль" та "Смарт освіта" Іванна Коберник розповіла, що в деяких місцевих бюджетах немає залишків освітньої субвенції, - пише УП.

"Залишки субвенції - це субвенція на оплату праці педагогічних працівників. І є території, де є залишки субвенції, а ж території, де залишків немає. Залишки субвенції є в тому випадку, якщо не доплачують всі надбавки. А якщо місто все платить, у нього немає залишків", - пояснила Коберник.

Але Шкарлет сказав, що вона не права і додав: "Живіть на позитиві, це найголовніше, що треба робити".

Пізніше Коберник у своєму Facebook написала:

"Офіційні дані з сайту Держказначейства Шкарлет оголошує фейком (офіційно - станом на 1 липня на місця було відправлено лише 30% субвенції на НУШ. Тобто закупити все до 1 вересня в місцевих влад не було жодного шансу). Заперечує, що не всі території мають залишки субвенції.

Не соромиться, що лише в вересні уряд можливо змінить постанову, щоб залишки освітньої субвенції можна було використовувати на захисні і дезинфікуючі засоби".

Народна депутатка Інна Совсун підкреслила, що те, що у МОН підготували проект постанови, яким передбачено виділення коштів на засоби захисту, "м’яко кажучи, трішки пізно".

Також Коберник звинувати Шкарлета в тому, що МОН вимагає у педагогів більше працювати, але додаткову плату за це не передбачено.

Теги: Освіта

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...