Ініціаторка проекту «Альтернатива є – безпечна школа» Людмила Зубко оприлюднила чеклист для захисту школярів від COVID-19

4.08.2020

Школярі Житомира мають отримувати повноцінну освіту в безпечних умовах. Для цього кожен навчальний заклад треба перевірити буквально по пунктах.

На що конкретно треба звертати увагу у школі – відтепер можна дізнатися завдяки проекту «Альтернатива є – безпечна школа», який ініціювала підприємиця і засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко.

Вона пропонує скористатися чеклист-анкетою, розробленою спільно з представниками Національної експертної групи з інфекційного контролю, які за останні 8 років провели аудит у понад 400 об’єктах та більше 1000 навчальних заходів. Анкету можна завантажити на сайті Людмили Зубко, роздрукувати, заповнити і надіслати на адресу bezpechnashkola.zhytomyr@gmail.com, вказавши у листі назву та номер школи. Зробити це можуть як батьки, так і вчителі. У відповідь фахівці дадуть конкретні рекомендації, які недоліки треба усунути, аби перебування в школі було безпечним.

Крім того, у серпні команда Людмили Зубко проведе спеціальні тренінги для вчителів, учнів та батьків Житомира.

«На противагу загальним інструкціям від МОЗ, наші покрокові рекомендації прораховані до дрібниць. Заради безпеки дітей ми враховуємо усе: як має відбуватися зустріч учнів, що робити при виявленні симптомів хвороби, як має бути організоване харчування, прибирання, як правильно дезінфікувати поверхні, як провітрювати приміщення, як поводитись батькам та вчителям і так далі. Коли йдеться про здоров'я і безпеку дітей, неважливих речей не існує», - переконана Людмила Зубко.

У липні вона започаткувала ініціативу «Альтернатива є – безпечна школа» з метою налагодження повноцінного навчання з 1 вересня з урахуванням всіх інфекційних стандартів.

«Ми взяли одну школу, на прикладі якої відпрацьовуємо зразковий стандарт безпеки, - каже Людмила Зубко. - Але давайте говорити відверто: у нашому місті 41 школа, а часу до першого вересня все менше. Тому я звертаюся передусім до батьків та вчителів – роздруковуйте напрацьований нами чеклист і на його основі перевірте свої навчальні заклади. Ми надамо усю необхідну допомогу. Діти мають вчитися у школах, а школи – бути безпечними».

Проект «Альтернатива є – безпечна школа» проводиться у співпраці з Національною експертною групою з інфекційного контролю (NEGIC), яку очолює лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, голова ГО «Інфекційний контроль України» Андрій Александрін. Група була заснована у 2012 році в рамках виконання Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» і надає повний спектр консультацій з профілактики та контролю над інфекціями на соціально критичних об’єктах (заклади охорони здоров`я і освіти), підприємствах, об’єктах громадського харчування і ресторанного бізнесу, транспорті тощо.

Теги: Освіта

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Школа карантин
Новий навчальний рік став справжнім викликом для шкіл. В умовах пандемії заходи безпеки там не поступаються тим, що, мабуть, є в секретних лабораторіях. Все для...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...