Через дитину не вийшла на роботу – повертай університету 20 тисяч гривень

9.06.2011

Повернути гроші за безкоштовну освіту зобов’язав випускницю житомирського ВУЗу суд. Студентка–державниця після випуску не відпрацювала у школі три роки, бо відразу не змогла знайти роботу. У вересні ще й дізналася, що вагітна.

Університет звернувся з позовом до суду і виграв справу, тож дівчина має сплатити понад 20 тис. грн.

Колишня студентка розповідає, що отримавши диплом, збиралася працювати у школі вчителем російської та англійської мови і літератури. Але в управлінні освіти їй пояснили, що місць нема, у працевлаштуванні відмовили.

«Я не відмовлялася працювати. Навпаки думала, виросте дитинка, піде в садочок, і я вийду на роботу. Я не хочу сидіти вдома, я навпаки хочу працювати з дітками в школі», - каже випускниця університету.

За кілька місяців дівчина отримала листа із викликом у суд. Усі знання альма-матер перевів у гривні і зобов’язав повернути їх державі, мовляв, випускниця не працює за спеціальністю, отже, порушує умови договору.

У суді представлених колишньою студенткою доказів, що вона не відмовлялась працювати виявилось замало. Тож її зобов’язали повернути університету усі кошти, витрачені на її освіту державою.

В університеті пояснюють, що з випускниками судяться не з власної волі. Листи почали відправляти під натиском КРУ. Ректор Житомирського університету імені Івана Франка каже, що проблема із державниками, які не відпрацювали 3 роки, виникає дедалі частіше. Вирішення проблеми бачить не через суди, а у зміні законодавства.

В управлянні освіти не знають куди іти працювати бюджетникам після закінчення ВУЗу. Те, що студентці не вистачило робочого місця, пояснюють перенасиченням ринку праці. Кажуть: якщо раніше не знали, як заманити на підприємство молодого спеціаліста, то сьогодні не знають, де знайти йому роботу.

«У поточному році ми вперше мали серйозну проблему з тим, куди працевлаштувати випускників після вищих навчальних закладів. Цю проблему ми розв’язали, але я розумію, що напруга у цьому плані зростатиме», - розповідає Олександр Пастовенський, начальник Житомирського обласного управління освіти.

Подавати апеляцію і відстоювати свої права радить випускниці юрист Руслан Годований, оскільки університет порушив процедуру працевлаштування. Він запевняє: закон на боці студентів, і це перший випадок в Україні, коли випускник програє таку справу.

«Однозначно не треба платити, якщо є докази того, що вона була вагітна. Я думаю, є довідки. Закон чітко говорить: якщо людина була вагітна, вона звільняється від роботи впродовж трьох років на підприємстві. Якщо вона буде проходити три роки по догляду за дитиною, це зарахується їй в стаж», - каже Руслан Годований.

Залишати справу Анна Латіс не збирається. Каже, що без роботи, отримуючи від держави лише допомогу на дитину, заплатити 20 тис. грн. просто не зможе.

Оксана ТРОКОЗ


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...