3 місяці без грошей: хто має виплатити понад 100 млн грн вчителям Житомирщини?

9.10.2019

Три дні тому освітяни відзначали професійне свято. Проте у деяких районах Житомирської області вчителям не до свята – вони залишилися без зарплати, та і відпускні досі не всі отримали.

Питання недостатності піднімали влітку на сесії облради. Тоді обласна влада пояснила – у недостатності коштів винні керівники на місцях.

Освітяни страйкували, перекривали дороги, писали звернення на місцеву владу, дзвонили на «гарячі лінії», зверталися у Держпрацю, проте результат досі змушує себе чекати.

Найбільша недостатність у коштах була у 13 місцевих бюджетах.

Серед причин, які називає управління освіти і науки ОДА – малокомплектні школи, багато учнів на індивідуальному навчанні, недотримання вимог Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, неправильно розрахована сума за формулою при розподілі субвенції.

Найгірша ситуація склалася у Лугинській ОТГ.

Тут для розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2019 рік були подані неправильні показники площі та населення, внаслідок чого місцевий бюджет недоотримав аж 5,4 млн грн. Така безвідповідальність місцевої влади просто вражає.

На сьогодні, за повідомленням начальника освіти і науки ОДА Лариси Шевчук, у всіх громадах, які мали проблеми через неправильні розрахунки за формулою, питання вже вирішилися. Розмір субвенції перерахували по-новому, а кошти вже пішли на місця.

«У ситуації, яка склалася, винні керівники на місцях. Як можна так віднестися до подачі даних для розрахунку субвенції? Це ж бюджетний рік, це зарплата людей. Ми звернулися з листом до міністерства, попросили перерахувати з правильними даними. На місця вже пішли кошти. Єдине, здається, для Лугинського району ще не надійшли. Це ті кошти, недостатність яких була пов’язана з розрахунками по формулі. Інші ж недостатності мають закрити з місцевих бюджетів. Цього року коштів з державного чи обласного бюджетів на це не передбачається, про що керівники ОТГ були поінформовані ще у минулому році», – розповіла Лариса Шевчук.

Отже, кошти вже скоро мають бути. А тим часом у Лугинській ОТГ дехто отримав лише 84% заробітної плати за липень, у вересні дали спочатку по 1 тис. грн, пізніше – ще по 2 тис. грн. Люди з сільських шкіл жаліються, що з літа не отримали ще взагалі нічого.

Але всі питання до місцевих «царів», у їхніх руках державні кошти, кошти бюджетів громад і відповідальність за людей, які їх же і обрали і які їх можуть і «скинути».

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...