Житомирянин виграв міжнародний турнір з японських шахів сьогі

10.10.2017

У Житомирі завершився міжнародний турнір з японських шахів сьогі «Zhytomyr Shogi Open 2017»,  який проходив  7-8 жовтня у приміщенні житомирської обласної бібліотеки ім. О. Ольжича.

Турнір організовано Федерацією шахів Житомирської області і міжнародним гросмейстером з шахів Сергієм Кривошеєю за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради. Головний суддя «Zhytomyr Shogi Open 2017» Сергій Трохимишин.

Склад учасників був досить різноманітний, як за рівнем гри, так і за географією. До Житомира приїхали гості з Білорусії(м. Мінськ), Києва, Рівного, Кременця.
 
Турнір проходив за швейцарською системою в 6 турів. Контроль часу – 30 хвилин кожному гравцеві + 1 хвилина беємі.
 
Перше місце, вигравши другий турнір підряд, виборов житомирянин Сергій Кривошея (3 дан),  набравши 6 очок з 6 можливих.
 
Другим став гість з Білорусії Старикевич Антон (2 дан), який набрав 5 очок.
 
Третім також гість з Білорусії Щьослєнок Петро (3 дан), який набрав 4 очка.
 
Також в рамках турніру «Zhytomyr ShogiOpen 2017», було організовано бліц-турнір з сьогі 6 жовтня 2017 року. В ньому прийняли участь 6 учасників, серед яких одна дівчина. Турнір проходив за коловою системою у 5 турів котроль часу 7 хвилин кожному учаснику до кінця партії.
 
Бліц-турнір завершився перемогою за додатковими показниками (коеф. Бергера) Кривошея Сергія, другим став Крячко Іван з м. Рівного, третім Шевчук Віктор м. Кременець.
Переможці отримали кубки і пам’ятні призи, а всі учасники отримали на згадку про турнір, сувеніри від організаторів турніру.
 
«Сьоги – інтелектуальний вид спорту №1 у Японії. Попри спільні є і відмінні риси в порівнянні з шахами. Ряд фігур ходять як і в класичних шахах, проте є відмінності, і досить суттєві. Наприклад розмір дошки, яка в сьогах 9х9, немає ферзя, проте, є золотий і срібний генерал.
 
Сьогі це не просто гра, це спосіб долучитися до японської культури», – каже міжнародний гросмейстер з шахів Сергій Кривошей, який має 3 дан з японських шахів-сьоги.
 
Федерація шахів Житомирської області запрошує всіх бажаючих на наступний турнір, який відбудеться в грудні 2017 р. в м. Житомир з сьогі.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Упродовж 7-9 вересня в  Житомирі пройдуть понад трьох десятків заходів, присвячених 1134-річниці заснування  міста. Серед них -  конкурси, парад військових...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...