Житомиряни можуть втратити будинок у вигляді серця: до нього прибудують перукарню

1.08.2013

Біля будинку у вигляді серця, який стоїть у центрі Житомира, почали рити котлован. Зараз там працює важка техніка.

Зараз біля будинку встановлено зелений паркан. Обурені мешканці навколишніх будинків раніше ставали на захист визначного місця. Адже біля нього хочуть поставити 4-поверхову перукарню.

"Дозволи на будівництво старі. Їх термін закінчується в серпні — сьогодні! Тому вони так почали поспішати", - розповідає житомирянка, яка активно виступає за збереження старого будинку унікальної форми, Тетяна Парфентієва.

Зелений паркан був встановлений ще влітку 2011 року. Довгий час будівництво не розпочиналось, а сьогодні приїхала техніка і почала працювати.

"Будинок у вигляді серця не є пам’яткою архітектури, і там юридично можна добудовувати будь-що", - каже краєзнавець Георгій Мокрицький.

Але він переконаний, що добудовувати щось до будинку, який стоїть на майдані Перемоги і має вигляд серця, не можна, не зважаючи на юридичне право людей, які отримали дозвіл.

"Це погано, що там зараз щось добудовується. – каже Мокрицький. – Ніхто не буде сприймати тепер цей будинок як дім-серце".

Будинок у формі серця був збудований як міське пожежне відділення. З’явився він в садибі брандмейстера Златоровича, який 30 років очолював міську пожежну охорону, стверджують історики.

Прямо в його садибі знаходилася перша міська пожежна команда, яка була створена в 70-х роках XIX століття.

Фото зі сторінки Тетяни Парфентієвої 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...