Житомиряни акцією «Мова об’єднує» відзначили вступ у дію Закону про державну мову

17.07.2019

Ввечері 16 липня у Житомирі на вулиці Михайлівській, біля Обласного театру ляльок відбулася акція «Мова об’єднує». Це частина всеукраїнської акції на підтримку Закону про мову, який вступив у дію саме 16 липня.

Учасники акції отримали браслети та різноманітні наліпки з символікою кампанії «Мова об’єднує». Була жива музика, виступали місцеві артисти. Роздавалися інформаційні матеріали про Закон перехожим.

Загалом святкували початок дії Закону у близько 38 населених пунктах по всій Україні. На акції у столиці, та кількох інших містах, з концертами виступили провідні українські музиканти.

Організаторами всеукраїнської акції «Мова об’єднує» є  громадські організації та активісти. У Житомирі акцію організував Громадянський рух «Відсіч». Захід відбувався за підтримки Місцевого Навколокультурного Простору.

Активісти заявляють, що кампанія «Мова об’єднує» триватиме й надалі та є довготерміновою.

Завдання закону – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави. Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни.

Введення закону в дію відбуватиметься поступово. Що конкретно передбачає цей історичний документ і коли які норми запрацюють – можна дізнатися тут: http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/93769/
Закон не регулює мову приватного спілкування і не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...