Житомиряни акцією «Мова об’єднує» відзначили вступ у дію Закону про державну мову

17.07.2019

Ввечері 16 липня у Житомирі на вулиці Михайлівській, біля Обласного театру ляльок відбулася акція «Мова об’єднує». Це частина всеукраїнської акції на підтримку Закону про мову, який вступив у дію саме 16 липня.

Учасники акції отримали браслети та різноманітні наліпки з символікою кампанії «Мова об’єднує». Була жива музика, виступали місцеві артисти. Роздавалися інформаційні матеріали про Закон перехожим.

Загалом святкували початок дії Закону у близько 38 населених пунктах по всій Україні. На акції у столиці, та кількох інших містах, з концертами виступили провідні українські музиканти.

Організаторами всеукраїнської акції «Мова об’єднує» є  громадські організації та активісти. У Житомирі акцію організував Громадянський рух «Відсіч». Захід відбувався за підтримки Місцевого Навколокультурного Простору.

Активісти заявляють, що кампанія «Мова об’єднує» триватиме й надалі та є довготерміновою.

Завдання закону – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави. Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни.

Введення закону в дію відбуватиметься поступово. Що конкретно передбачає цей історичний документ і коли які норми запрацюють – можна дізнатися тут: http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/93769/
Закон не регулює мову приватного спілкування і не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «Я десантник Збройних Сил України», -  майже 600 військовослужбовців строкової служби ДШВ присягнулись на вірність українському народові. Мрія отримати...
 Тисячі житомирян долучилися до святкування нового для Житомира фестивалю. Свято Михайлівської започаткував кандидат у народні депутати Гундич Ігор. Подібні...