В Озерному попрощалися з військовим льотчиком, який загинув під час навчань

30.10.2018

На Вінниччині, Житомирщині та Черкащині  29 жовтня рідні, близькі, друзі та бойові побратими відпустили у вічний політ полковника Петренка Івана Миколайовича.

Спершу із льотчиком попрощались вінницькі авіатори, де й обірвалося життя пілота. Потім свого колишнього командира вшанував особовий бригади тактичної авіації в Озерному, де пройшло основне професійне становлення військового льотчика. А поховали Івана Петренка в Умані, на Батьківщині…

З усіма військовими почестями та вшануванням бойового льотчика відпустили в останній політ.
Командування та усі військовослужбовці Повітряних Сил ЗС України сьогодні сумують через гірку втрату і висловлюють співчуття родині Івана Миколайовича.

Іван Петренко виріс у родині військового льотчика. Дитяча мрія бути, як батько, збулася.

Закінчивши Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків, Іван Петренко продовжив авіаційну династію. Офіцер пройшов непростий шлях військового пілота, від простого льотчика – до заступника командира Повітряного командування «Схід» з авіації.

Загальний наліт Івана Петренка перетнув цифру у 1000 годин... У 2014 році, коли на рідну землю прийшла війна, полковник Петренко стає на захист повітряного простору держави у зоні бойових дій.
З урахуванням бойового досвіду на Сході України, досвідчений льотчик допомагає п’ятикурсникам Харківського Національного університету Повітряних Сил ставати на крило, здобувати навички та досвід пілотування на літаках МіГ-29 та Су-27, підвищували льотну кваліфікацію молодих пілотів.


16 жовтня 2018 року під час виконання навчально-бойового польоту на багатонаціональному навчанні «Чисте небо-2018» в авіакастрофі на Вінниччині загинули льотчик 1-го класу полковник Іван Петренко та його американський колега підполковник Сет Нерінг.
Наразі триває слідство, причини авіакатастрофи встановлюються.
Тіло Сета Нерінга було передано американській стороні 27 жовтня. Керівництво Повітряних Сил ЗС України, льотчики бригади транспортної авіації на Вінниччині з усіма військовими почестями попрощалися з американським колегою на аеродромі Гавришівка на Вінниччині. 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Вечір понеділка 11 березня тисячі житомирян та мешканців області провели у компанії чинного Глави держави Петра Порошенка. Зустріч з ним проходила в центрі...
 Президент Петро Порошенко наголосив на небезпеці спроб вдарити по українській армії з тилу. «Жоден причетний до розкрадання армії не буде мати...